אי נוחות בנרתיק בזמן ריצה

אי נוחות בנרתיק בזמן ריצה יכול לנוע בסימפטומים וחומרה של גירוד, שריפה, נפיחות וכאב. ישנן מספר סיבות אי נוחות בנרתיק, כי יכול או לא יכול להיות קשור מבחינה מינית. תמיד לחפש טיפול רפואי אם אתה מרגיש אי נוחות בנרתיק, במיוחד אם אתה פעיל מבחינה מינית.

בקטריאלי vaginosis, או BV בקיצור, היא הסיבה השכיחה ביותר של אי נוחות בנרתיק הנובעת overgrowth של סוגים מסוימים של חיידקים כי הם בדרך כלל למצוא את הנרתיק. קיום מספר רב של שותפי מין מגביר את הסיכון ל- BV, אך לא מדובר במחלה המועברת מינית. הסיבה המדויקת אינה ידועה. BV גורם לשריפה, גירוד, כאב וריח באזור הנרתיק.הזיהום שמרים הוא הגורם השני השכיח ביותר של אי נוחות בנרתיק וזה נגרם בדרך כלל על ידי פטריות קנדידה אלביקנים. הסימפטומים כוללים גירוד ושריפה בתוך הנרתיק ואזור הפות. פריקה עם עקביות של גבינת קוטג ‘הוא עוד סימפטום נפוץ של זיהומים שמרים.

Trichomoniasis או הרפס וירוס סימפלקס יכול לגרום אי נוחות בנרתיק תוך כדי ריצה. Trichomoniasis נגרמת על ידי טפיל protozoan, Trichomonas vaginalis. מחלה זו המועברת במגע מיני, או STD, יכולה להיגרם ממגע בין הפין לנרתיק או מגע עם הפות אל הפות, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. גירוי וגירוד של איברי המין מתרחשים בתוך שבוע עד חודש של חשיפה לאדם נגוע. בדיקת אגן מראה פצעים אדומים קטנים על דופן הנרתיק או צוואר הרחם מציין טריכומונאזיס. שני בני הזוג יטופלו metronidazole או tinidazole. נגיף הרפס סימפלקס יכול להיות מאוד כואב בזמן ריצה בגלל שלפוחיות סביב הנרתיק ואולי את הירך הפנימית. שלפוחיות בדרך כלל להתפתח בתוך כמה שבועות לאחר מגע עם שותף נגוע ויהיה כאב וגירוד באזור הנרתיק. ייתכן גם שיש תסמינים דמויי שפעת, על פי מאיו קליניק. אין תרופה עבור הרפס גניטלי, אבל תרופות אנטי ויראלי יכול לעזור שלפוחיות לרפא מוקדם ולהפוך אותם פחות חמור.

דלקת בדרכי השתן, או UTI, יכול גם לגרום אי נוחות בנרתיק תוך כדי ריצה. A UTI מתרחשת כאשר חיידקים נכנס דרכי השתן דרך השופכה. אתה עלול להיתקל בכאב האגן ובדחף עז להשתין בזמן הריצה, אבל כאשר אתה מגיע סוף סוף לשירותים, רק כמות קטנה של שתן יוצאת מלווה בתחושת צריבה בינונית עד חמורה. השתן עשוי גם להריח או להיות מעונן. זה נפוץ יותר עבור רץ נקבה מאשר גברים כי לנקבות יש קצר יותר בשופכה, ולכן חיידקים אין הרבה לנסוע. אנטיביוטיקה יכולה לטפל ברוב זיהומים בדרכי השתן. נגבו קדימה אל גב כדי למנוע את התפשטות חיידקים מן פי הטבעת שלך הנרתיק, כדי למנוע סוג זה של זיהום. גירוי בנרתיק יכול גם להיגרם על ידי שימוש טמפונים, רפידות וסבון deodorized.

לעולם אל תניח שאתה יודע את הסיבה של אי נוחות הנרתיק שלך תוך כדי ריצה. תמיד לחפש טיפול רפואי בגלל זיהומים שלא טופלו מעלה את הסיכון למחלות דלקת האגן, פוריות, מחלות המועברות במגע מיני. תמיד לשמור על הנרתיק שלך נקי ויבש. להחליף בגדים ריצה מיוזע שלך ברגע שאתה מקבל הביתה להימנע מלבוש בגדים הדוקים נועל לחות. אם אתה prescribed אנטיביוטיקה, לסיים את כל מרשם גם אם הסימפטומים שלך להיעלם מוקדם יותר.

סיבות שכיחות

עבירות מין

גורמים לא מיניים

שיקולים