את שלושת האופניים הטובים ביותר עבור האופניים למבוגרים

ישנן אפשרויות רבות בשוק, כי בעצם נופלים לשלוש קטגוריות, את מחזור שלושה גלגל זקוף, trike שכיבה או שקע למחצה המשלבת את התכונות הטובות ביותר של שניהם. את trike שכיבה יש כיסא קל נמוך שכיבה בסגנון עם הדוושות בחזית. למחצה שכיבה יש את אותה נוחות אבל יושב קצת יותר גבוה עבור חשיפה רבה יותר על ידי התנועה. אופציות תלת אופן זקוף כוללות מודלים מתקפלים, סלים המטען ואת ידיות זקוף מתכווננת.

מכשולים נפוצים

שלושה גלגל זקוף trikes הם יקרים יותר עד לנקודה זו היה קשה יותר למצוא. הם כבדים, תופסים שטח אחסון גדול וקשה להרכיב. הטריקים רחבים. הם לא תמיד מתאים לנתיב האופניים או סביב מכוניות חונות. כיוון שמדובר בטריקים זקופים, גלגלי 26 אינץ ‘עלולים לגרום למציאת פציעה ולפציעה. רוב הטריקים השכיחים מצוינים על שבילי האופניים, אך הם קשים יותר על הגבעות. אתה לא יכול לקום כדי לטפס על הגבעה כך המיקום ישיבה דורש פיתוח שרירים שונים.

איפה לקנות

חנות מקוונת עבור הבחירה הגדולה ביותר. חנויות היעד בדרך כלל לשאת תלת אופני תלת-גלגלי תלת-גלגלי של Schwinn בסביבות 250 דולר, ואילו אתר האינטרנט שלה מציע טריטון Pro Ultimate 3-Wheeled שכיבה החל ב 360 $ הכולל משלוח חינם. חנות האופניים המקומית שלך היא אפשרות טובה נוספת. אם אין להם אחד במלאי, הם יכולים להזמין אחד ואולי אפילו לכלול הרכבה.

עֲלוּת

עלות של שלושה גלגל מבוגר זקוף טווחי מ 320 $ ל 500 $, בעוד מחיר של, שלושה גלגל rekebent טווחי מ 360 $ ליותר מ 1,000 $. חצי שכיבה עם מהירות ניתן לקנות בסביבות 500 $.

השוואת מחירים

תלת אופן תלת-ממד יש עיצוב צעד-צעד כדי להקל על הרכבה. הם נוחים ויציבים בהשוואה לשני גלגלים. החלפת חלקים קל למצוא אלומיניום קל צמצמה את המשקל של דגמים חדשים יותר. Trikes שכיבה הם בדרך כלל מהיר יותר אווירודינמית ונוח יותר עם תמיכה לאחור עמדות מתכווננות. הם רוכבים קרוב לאדמה, כך שבדרך כלל אין שום טיפה ונוף גדול יותר. שכיבות הם יקרים יותר, פחות גלוי וקשה יותר לדווש. כי יש לך את הגב נשען על המושב האחורי, לראות מאחורי אתה יכול להיות קשה. קשישים לפעמים למצוא טריקים שכיבה קצת נמוך המסורתי trikes קצת קשה לדווש. על משכבים למחצה, הדוושות הם גם קדימה של המושב לכתוב, מה שהופך את הדוושות קל ונוח יותר. המושב האחורי גבוה יותר מאשר trikes זקוף לתמיכה נוספת. מרכז הכובד התחתון מבטיח יציבות כמו הרוכב יכול למקם את שתי הרגליים שטוח על הקרקע בעת שישב.