בעיות ראייה הנגרמות על ידי חוסר ויטמין

ויטמינים לשחק תפקיד בבריאות של רקמות רבות פונקציות בגוף שלך, כולל חזון. אם אתה לא מקבל מספיק ויטמין A, אתה עלול לפתח בעיות ראייה שיכול בסופו של דבר להוביל עיוורון. ויטמין A עיוורון קשור הוא נדיר במדינות מפותחות כגון ארצות הברית. שוחח עם הרופא שלך לפני נטילת כל סוג של תוספת ויטמין.

ויטמין A הוא מונח המתייחס תרכובות שונות רבות הקשורות, כגון רטינול הרשתית. ויטמין A לא נמצא באופן טבעי ברוב המזונות, אבל צמחים שונים רבים מכילים חומרים, הידועים בשם קרוטנואידים, כי ניתן להמיר ויטמין A על ידי המעיים שלך. רק 10 אחוזים של קרוטנואידים בצמחים ניתן להפוך ויטמין A, אחד הטובים הידועים ביותר הוא בטא קרוטן. חומר זה ניתן למצוא צהוב, כתום וירוק צמחים. מזון המבוסס על בעלי חיים מכיל גם retiniyl palmitate, חומר אחר שניתן להפוך לוויטמין A.

ויטמין A חשוב עבור חזון כי זה נחוץ כדי ליצור את rhodopsin פיגמנט. הרשתית היא החלק של העין שאחראית להמרת קרני אור לאותות נוירולוגיים שניתן להמיר לתמונות. תאים ברשתית, הידועה בשם המוטות והאצטרובלים, זקוקים לרודופסין כדי לקלוט קרני אור. Rhodopsin חשוב עבור כל סוגי הראייה, כולל “ראיית לילה”, אשר מאפשר לך לראות בתנאי אור נמוך.

חוסר של ויטמין A יכול לפגוע ביכולתו של הגוף לעשות rhodopsin, וכתוצאה מכך בעיות ראייה. אצל ילדים, מחסור בוויטמין A הוא הגורם המוביל לעיוורון הניתן למניעה, ונמצא בדרך כלל בשל תת-תזונה. ויטמין A ליקויים יכולים להשפיע גם על החזון של מבוגרים. מחסור קל יכול להקשות עליך לראות בתנאי תאורה נמוכה ויכול גם לגרום לשינויים קטנים בלובן העיניים. מחסור חמור גורם לעיניים שלך להיות יבש, אשר יכול בסופו של דבר לגרום הצטלקות העין שיכול להוביל עיוורון.

ויטמין A ליקויים נדיר במדינות מפותחות. אם אתה מודאג כי אתה לא מקבל מספיק ויטמין A, לדבר עם הרופא שלך. למרות ויטמין A חשוב לבריאות שלך, מקבל יותר מדי ויטמין A מ תוספי יכול להיות מסוכן ולגרום ראייה מטושטשת, כאבי עצמות, סחרחורת, לחץ מוגבר בראש ובעיות בכבד. הקפד לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת כל סוג של תוספת ויטמין.

מהו ויטמין A?

ויטמין A וחזון

ויטמין A חסר וחזון בעיות

מינון יתר של ויטמין A