דרכים לאכול שמן קוקוס

שמן הקוקוס שהשתחרר פעם אחת חזר לקאמבק בכל מיני מנות. למרות רמות גבוהות של שומן רווי, שמן מסורתי זה נחשב כיום שומן בריא שיבח על ידי מדענים, כמו גם אלה המחפשים תחליף חמאה ושומנים מן החי בתזונה שלהם. בהיותו מדרום מזרח אסיה, שמן קוקוס הוא מועדף בקרב אוכלים אשר משתמשים בו עבור כל דבר, החל אלטרנטיבה חמאה טבעונית, כדי שמן בישול, כדי אפייה מרכיב. שמן קוקוס מגיע ציונים רבים ניתן ליהנות אינספור דרכים.

מוצרים אפויים

שמן קוקוס הוא נפוץ כמו תחליף שמן צמחי חלופה חלב באפייה. שמן קוקוס מזוקק אין טעם קוקוס, והוא עובד כמו תחליף שווה פריטים אפייה כגון לחם מהיר, מאפינס, עוגות ומאפים. שמן קוקוס מוקפץ שומרת על טעם קוקוס חזק שמקנה על המוצר המוגמר, זה עובד היטב בכמה מקרים, אבל אולי לא רצויות אצל אחרים. תחליף שמן קוקוס לחמאה במידות שוות כפי שנקבע במתכון שלך. השתמש מוצק שמן קוקוס המדינה להכנת מאפים כמו קרום פאי ועוגיות הדורשים חמאה קרה. אם שמן הקוקוס נמס בטמפרטורת החדר, מדוד את הכמות הדרושה ומקם אותו במקרר עד שהוא מתקשה. לפקוח עין על זה כי אם אתה משאיר אותו במקרר במשך תקופה ארוכה של זמן, זה עלול להיות קשה מדי לעבוד עם הקור.

מערבבים ומטגנים

שמן קוקוס משמש בדרך כלל לטיגון בגלל נקודת הטמפרטורה הגבוהה שלו. זה יכול לשמש בכל אותן דרכים כמו ירקות ושמנים זית. השתמש בו כאשר מבשלים בשר וירקות מטגנים, או מטגנים ירקות מרירים בשמן קוקוס כדי להתרכך החוצה לנשוך שלהם. תפוחי אדמה צלויים או תפוחי אדמה בשמן קוקוס כדי לשפר את הערעור שלהם קרמל. נסה את זה במקום שמן צמחי עבור popping פופקורן – שמן קוקוס מזוקק יהיה להקנות טעם קוקוס בלתי צפוי.

טרי מן הצנצנת

כמה מן הדרכים הטובות ביותר לאכול שמן קוקוס לא דורשים בישול בכלל. מורחים קצת על הטוסט שלך בבוקר במקום חמאה, או מוסיפים כפית לחלקה וממזגים אותה פנימה. שמן קוקוס ניתן להוסיף לקפה או תה להרים מהירה בבוקר, או פשוט נאכל על ידי הכף במינון של שומנים בריאים. מערבבים שמן קוקוס לסלט תוצרת בית עם כמה מרכיבים פשוטים או משתמשים בו במקום שמן זית בחומוס. כאשר במצב נוזלי, שמן קוקוס הוא תחליף ציפוי גדול חמאה על ירקות מאודים.

גרביים ורטבים

שמן קוקוס ניתן להשתמש כדי ליצור מגוון רחב של רטבים כי הם בדרך כלל עשה עם שמנים, חמאה, שמנת או חלב. השתמש שמן קוקוס מעודן כדי להפוך את העוף האהוב עליך, הודו או רוטב בשר מבשר בריא, אבל ללא טעם קוקוס מורגש. להגיע בשמן קוקוס בתולה לעשות עשבי תיבול עשיר, וניל, חמאה חמאה, וכן קרח מוקצף ו frostings כי מרגש עם טעם קוקוס עדין שלהם. שמן קוקוס מתקשה ב 77 מעלות פרנהייט ומיד מתקשה כאשר במגע עם מאכלים קרים כמו גלידה, הוספת הערעור שלה רטבים קינוח צונן.