האם שתיית חלב סויה או חלב פרה לגרום לחומצת שתן גבוהה?

חומצת אוריק הוא מוצר פסולת הנוצרת מן השפלה של חומר גנטי כגון DNA ו- RNA. חומצת שתן הוא שפיר ברמה נורמלית. עם זאת, אם רמות מוגזמות של חומצת השתן לבנות ולהרכיב גבישים דמויי מחט במפרקים, זה יכול לגרום למצב דלקתי דלקתי כואב המכונה גאוט. זה הסיכוי הטוב ביותר להתרחש במפרק בבסיס הבוהן. חלב סויה הוא מסוגל יותר לגרום רמות גבוהות של חומצה שתן לעומת חלב פרה.

תוכן Purine

הגוף האנושי יוצר חומצת שתן מהתמוטטות של purines, המהווים את אבני הבניין של חומר גנטי. אכילת מזונות עשירים ב purines בדרך כלל לגרום רמות חומצת השתן לעלות בדם. חלב הפרה וחלב הסויה, למרות הדמיון בשמם, באים משני מקורות אורגניים שונים מאוד, כך שתכולת הפוריין שלהם שונה בתכלית. חלב פרה הוא נמוך purines, בעוד סויה מכילים כמות מתונה של purines.

רמות חומצה אורית

מחקר שנערך ב – American Journal of Clinical Nutrition מצא כי רמות חומצת השתן בדם ירדו שלוש שעות לאחר צריכת חלבון חלב, אך לאחר צריכת חלבון סויה. תוצאה זו לא אומר שאתה צריך להפסיק לשתות חלב סויה, מאז purines הם מרכיב חיוני. עם זאת, ייתכן שיהיה עליך להגביל חלב סויה אם אתה בסכנה של רמות חומצת השתן מוגזמת. על פי סוכנות פלורידה לטיפול רפואי המינהל, צריכת כמויות גדולות של סויה יכול לגרום גרועה יותר. אם אתה לא בסיכון, אז סויה עשויה להיות רק השפעה מינימלית.

סיכון Gout

החוקרים יודעים מזה שנים כי חלב מגביר את הפרשת חומצת השתן, למרות שהמנגנון עדיין לא מובן לגמרי. מחקר שפורסם בגיליון 2004 של “New England Journal of Medicine” מצא כי גברים שאכלו מוצרי חלב אכן הפחיתו את הסיכון לגאוט. חלב דל שומן נראה כי ההשפעה הגדולה ביותר. החוקרים לא למדו מוצרי סויה.

דיאטה נמוכה פוריין

אם כבר פיתחו צנית או נמצאים בסיכון עבור זה, אז הרופא שלך עשוי להמליץ ​​על תזונה נמוכה purine. דיאטה זו כרוכה הגבלת מזון גבוהה purines, כגון בשר ופירות ים. למרבה המזל, חלב פרה דל שומן הוא מקור לחלבון ודרך להפחית את הסיכון לשחיקה. אם אתה בוחר חלב סויה, אז אתה צריך לשתות אותו במתינות. דיאטה היא רק חלק אחד של טיפול להגבלת רמות חומצת השתן. זה לא יכול להיות מספיק בכל המקרים.