הגורמים, ההשפעות והפתרונות לזיהום האוויר

רכב צובר כבישים, תחנות כוח שאיבה עשן וכימיקלים ממוצרי צריכה יש אנשים רבים לחשוב על זיהום אוויר וכיצד הוא משפיע על כדור הארץ. זיהום האוויר הוא בעיה מורכבת עם סיבות רבות ואפקטים ומעטים פתרונות. צמצום זיהום האוויר והשפעותיו יחייב שיתוף פעולה של אנשים בכל מקום.

הַגדָרָה

המונח הכללי “זיהום אוויר” מתייחס ל”כמויות בלתי רצויות של חומר חלקיקי או גזי באטמוספרה “, כך על-פי נתוני הוועדה להגנת הסביבה של הסוכנות להגנת הסביבה של קליפורניה. זיהום אוויר יכול להתרחש באופן טבעי במהלך שריפת יער, סופת אבק או התפרצות וולקנית, אך מקור הזיהום הגדול ביותר מזה מאה שנים הוא המין האנושי.

גורם ל

שתי צורות עיקריות של זיהום אוויר בחוץ כוללים חומר חלקיקי, המכונה לפעמים זיהום פחמן שחור, גזים רעילים. דלקים מאובנים לשריפת כלי רכב, בתים ומפעלי תעשייה משחררים חלקיקי חומר זעירים לאוויר, על פי מידע מהמעבדה הלאומית לורנס ברקלי. גזים רעילים כמו פחמן חד חמצני, דו תחמוצת הגופרית וחנקן תחמוצת מגיבים עם השמש כדי ליצור תרכובות חדשות ומסוכנות, כולל גשם ערפיח וחומציות. ד”ר שריל א ‘מריט ממכון ייל-ניו-הייבן למורים מדווח שחשבונות חד-תחמוצת הפחמן עבור מרבית הזיהום מפעילות אנושית, ומייצבים את מרבית הפחמן החד-חמצני.

אפקטים

חומר החלקיקים וגזים מזיקים מרחפים באטמוספרה יכולים ללכוד חום סולארי בתהליך המכונה אפקט החממה. באופן אידיאלי, קרני השמש צריכות לחדור לאטמוספירה, ומשטח כדור הארץ צריך לשקף קרינה עודפת בחזרה מהאווירה. עם זאת, זיהום אוויר מקפיץ חלק מהחום עודף בחזרה לכדור הארץ ותורם לשינוי האקלים. הסוכנות להגנת הסביבה מדווחת באתר האינטרנט שלה כי אם המגמה הנוכחית של הטמפרטורות העולות ממשיכה, זה יכול להוביל להיתוך של הקרחונים הקוטביים, עליית מפלס הים והצפה באזורי החוף.ההרס של זיהום האוויר של שכבת האוזון מחריף את הבעיה של את אפקט החממה ומוביל סיבוכים משלה. שכבת האוזון משמשת כמסנן המגביל את הקרינה האולטרה סגולה של השמש או קרינת UV הנכנסת לאוויר. Chlorofluorocarbons, או CFCs, דו תחמוצת הפחמן ושאר אוזון depleters מגיבים עם קרינת השמש ואת לשבור את האטומים המרכיבים שלהם, אשר לאחר מכן לשדוד את האוזון של אטומי חמצן. כיום, הריכוז של שכבת האוזון פוחת בכ -2% בכל שנה, ומאפשר קרינת UV יותר ויותר להגיע אל פני כדור הארץ. הגידול בקרינה עלול לגרום לסרטן העור, נזק למערכת החיסון האנושית ולנזק לעין. זה גם הורג אורגניזמים ימיים קטנים כמו פלנקטון, המשפיעים על שרשראות מזון ימיים ולשחרר פחמן דו חמצני נוסף לאטמוספרה כאשר צורות החיים להתפרק.

שיקולים

אנשים רבים מושפעים מזיהום אוויר, בין אם הם יודעים זאת. FuelEconomy.gov מדווח כי בשנת 2007, כ -150 מיליון אמריקנים חי באזורים שבהם זיהום אוויר פיקוח הגיע לרמות בריא. אף על פי שהתעשייה גורמת לזיהום אוויר, כלי הרכב המצטופפים בכבישים המהירים מייצרים, אם לא רובם, את הכימיקלים הגורמים לבעיות בריאותיות הקשורות לזרעים ולזיהום.

מניעה / פתרון

בעידן התעשייתי הזה, זיהום האוויר אינו ניתן לביטול מוחלט, אך ניתן לנקוט צעדים כדי לצמצם אותו. הממשלה פיתחה, וממשיכה לפתח, קווים מנחים לאיכות אוויר ולתקנות להגבלת פליטות במאמץ לשלוט בזיהום האוויר, מדווחת ד”ר צ’ריל א ‘מריט ממכון ייל-ניו-הייבן למורים. ברמה האישית, אתה יכול להפחית את התרומה שלך לבעיה זיהום על ידי carpooling או באמצעות תחבורה ציבורית. בנוסף, רכישת נורות וחשמלנים חסכוניים באנרגיה, או הפחתת צריכת החשמל, תפחית את המזהמים המשתחררים בייצור החשמל, אשר יוצרת את רוב זיהום האוויר התעשייתי של ארה”ב, על פי צוות שימור משאבי אוברלין.