החלבון בכריך הודו

טורקיה היא מרכיב עיקרי בתזונה האמריקנית, במיוחד סביב החגים. זהו סוג של בשר עוף כי יש ירידה בייצור מאז 1997, אך גדל מעט במחיר. על פי איגוד עופות קליפורניה, מספר תרנגולי ההודו שנפלו ירד ב -5,300,000 בין השנים 1997 ו -2006, בעוד שהמחיר עלה רק 4 סנט לליברה. עם זאת, הממוצע בשר המיוצר לכל תרנגול הודו עלה רק תחת 5 £ לכל ציפור.

חומצות אמינו הן אבני הבניין המרכזי של חלבונים הם תוצאה של התמוטטות של חלבון במהלך חילוף החומרים בגוף. ישנם 20 חומצות אמינו שונות הנמצאות במגוון חלבונים שונים. אוניברסיטת אריסון המחלקה לביולוגיה מתאר כיצד רצף של חומצות אמינו אלה נקבעת על ידי ה- DNA או הגן הקודים את החלבון ואת חומצות האמינו יקבע את הפעילות הביולוגית של החלבון. משמעות הדבר היא כי הדרך שבה חומצות האמינו לבנות חלבון תקבע אם זה הופך שריר, הורמון, אנזימים או מספר חומרים אחרים הדרושים לבריאות טובה. חומצות אמינו אלה גם לשחק תפקיד בייצור של חלבונים אחרים בתוך הגוף.

החלבון שנמצא בשר הודו יהיה תלוי באזור של תרנגול הודו שממנו הוא מוסר. אוניברסיטת אילינוי מונה בשר השד עם העור המכיל 29 גרם של חלבון עם 8 גרם של שומן, ואילו ללא אותו חלק רווח עוד 1 גרם של חלבון ומאבד 4 גרם של שומן. גודל המארז היה 3.5 גר ‘. חלק של טורקיה, או על גודל ועובי של סיפון חדש של קלפים.

מידע מאוניברסיטת אילינוי מגלה כי תכולת השומן, הקלוריות והחלבון של תרנגול ההודו תהיה שונה בהתאם לסוג הבשר, כהה מול אור. זאת משום שתכולת השומן והקלוריות של בשר לבן או קל נמוכה יותר. 3.5 גרם. חלק של בשר כהה יניב 27 גרם של חלבון עם העור ו 28 גרם של חלבון ללא עור. תכולת השומן גדולה יותר עם בשר כהה עם העור מניב 13 גרם של שומן ו 8 גרם ללא העור.

מי שאוהב תרנגול הודו יכול להתפאר כי בשר זה מכיל כמויות גבוהות יותר של חלבון לכל 3 גרם מוגש עוף, בשר בקר, בשר חזיר, כבש, עגל, טורקיה הקרקע תערובת 80/20 של בשר בקר, על פי הפדרציה הלאומית של טורקיה. כמות השומן הרווי והסך לשתייה נמוכה משמעותית גם מהבשר המצוין עם תרנגול הודו במשקל של כ -6.6 גרם שומן ו 21 גרם שומן רווי ל -3 גרם. מָנָה. המתחרה הקרוב ביותר היה חזה עוף, אשר מניב 3.1 גרם של שומן ו -87.7 בשומנים רוויים.

יסודות חלבון

טורקיה חלבון השד

חלבון בשר כהה

השוואות