הסיכונים הבריאותיים של ולריאן

שורש ולריאן יש היסטוריה ארוכה כמו עשב מרפא באירופה להרגעת עצבים וקידום לישון. מתנהג כמו דיכאון קל על מערכת העצבים המרכזית, שורשי שיח ולריאן נלקחים בדרך כלל טופס תוספת, כמו תה הוא מריר במקצת וריח רע. כפי שכיח עם עשבי תיבול רבים, מחקר עמיתים קטן חקרה את ההשפעות של ולריאן, אבל כמה סכנות ידועות כוללות תופעות לוואי קלות ונושאים אפשריים בשילוב עם תרופות הרגעה אחרות. התייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת ולריאן.

הִיסטוֹרִיָה

ולריאן כבר ציין את ההשפעות נוגדות החרדה שלו במשך 2000 שנה. במאה השנייה של המאה ה -20, גאלן המליץ ​​לעשב לטפל בנדודי שינה. מינים קשורים ולריאן רשמית יש גם שימש במשך מאות שנים איורוודה ורפואה סינית. בארצות הברית, תמציות ולריאנים היו נפוצים, והשורש היה רשום בפארמקופויה האמריקנית עד אמצע המאה העשרים: ולריאן שימש לטיפול בהלם קרב בקרב חיילים אמריקנים שחזרו ממלחמת העולם הראשונה, אך כעבור זמן קצר הוחלף על ידי תרופות הרגעה מרשם אחרים. עם זאת, במדינות רבות באירופה, כולל גרמניה, בלגיה וצרפת, עשב יש לשמור על תפקיד רפואי פעיל לטיפול חרדה.

תופעות לוואי

למרות ולריאן מסווג על ידי ה- FDA כמו & ldquo; בדרך כלל בטוח & rdquo, תרופה צמחית יכולה לגרום לתופעות לוואי קלות אצל משתמשים מסוימים, כולל בחילה, כאבי ראש סחרחורת. אחרים, באופן פרדוקסלי, מרגישים לא בנוח ומרגש לאחר בליעה, ולרבים אחרים, דווח על ירידה ביכולות הקוגניטיביות, על פי המכונים הלאומיים לבריאות. אין לנהוג או להפעיל ציוד מכני כאשר תחת השפעת ולריאן.

אפקט הנגאובר אפשרי

מינון גבוה של ולריאן עלול לגרום לאפקט הנגאובר & ldquo & rdquo; למחרת, כולל עייפות בשעות היום. עם זאת, מחקר שדווח על ידי משרד התזונה עולה כי ולריאן אינו משפיע באופן משמעותי על זמן התגובה, עירנות ומיקוד נפשי למחרת.

סכנות לטווח ארוך

ולריאן לא מומלץ לשימוש לטווח ארוך יותר מארבעה עד שישה שבועות, אם כי המחקר הוא ספייטי במקרה הטוב. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד ממליץ על הצטברות של ולריאן באיטיות כדי למנוע תסמיני גמילה אפשריים.

מחלוקות

פסק הדין עדיין בחוץ לגבי יעילות של ולריאן & rsquo; s לטיפול בנדודי שינה. סיכון בריאותי מפתיע כולל את האפשרות כי נטילת ולריאן באופן קבוע יכול למעשה להגדיל את נדודי השינה בטווח הארוך.