ויטמין K2 רעילות

ויטמין K מורכב משני ויטמינים מסיסים בשומן, ויטמין K-1 ו- K-2, כי יש מבנים דומים פונקציות. ויטמין K-2, או menaquinone, יכול להיות מסונתז בגוף שלך מ ויטמין K-1 ומשמש כמה תגובות ביוכימיות, כגון שמירה על כוח העצם וקידום קרישה דם, או קרישה. אין רעילות ידועה עבור כל צורה של ויטמין K, אבל כמה תופעות לוואי עדיין עשוי להיות קשור התוספת שלה. התייעץ עם הרופא שלך לפני השימוש בתוסף המכיל ויטמין K-2.

תגובה אלרגית

למרות נדירים, כמה אנשים עלולים לחוות תגובה אלרגית כדי menaquinone. תגובה אלרגית לויטמין K-2 מתרחשת כאשר הגוף שלך מזהה אותו באופן שגוי כמו toxin זר ומגיב על ידי הגדלת רמות היסטמין בזרם הדם שלך. תגובה אלרגית ל- menaquinone עלולה לגרום לכוורות, גירוד חמור, נפיחות בפנים, בצוואר ובגרון, בקושי בנשימה ובכאב לב לא סדיר. ויטמין K-2 אלרגיה נחשב חירום רפואי – לחפש טיפול רפואי מיד אם אתה חושד תגובה אלרגית.

לחץ דם וקרישת דם

ויטמין K עשוי להגדיל את נפח הפלסמה בדם, אשר מגדיל את עובי הדם. אם אתם סובלים מלחץ דם גבוה או רמות דם גבוהות באופן טבעי בפלסמה, תוספת ויטמין K-2 עלולה להגביר את הסיכון לפתח יתר לחץ דם ומחלות לב וכלי דם כתוצאה מעיבוי יתר של הדם. התייעץ עם הרופא שלך לגבי כמות ויטמין K מקובל לקחת אם אתה על תרופות כלשהן עבור לחץ דם גבוה או תרופות דליל דם.

מצוקה גסטרואינטסטיאלית

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של תוספת ויטמין K-2 כרוכות במצוקה במערכת העיכול עקב חוסר יכולת של מערכת העיכול שלך כדי לעבד כראוי ויטמין K ספקים. מינון גבוה של תוספת ויטמין K ויטמין K עלול לגרום להרגיעה בקיבה, בחילה, שלשולים, הקאות, התכווצויות בבטן מתמשכת וחולשה. הסיכון לפתח מצוקה גסטרואינטסטינלית עם תוספי ויטמין K פוחת כאשר התוספת נלקחת בתוך ההנחיות המומלצות. נטילת ויטמין K עם כמויות נאותות של מים עשוי גם להפחית את הסיכון של תופעות לוואי העיכול.

אינטראקציות בין תרופתיות

על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, ויטמין K ספקים עשוי להיות אינטראקציות שליליות עם כמה תרופות ותרופות. אנטיביוטיקה מסויימת עלולה להפריע לספיגת ויטמין K, דבר שעלול לגרום לחוסר בוויטמין K. Warfarin, תרופות מדללות דם, עשוי להיות מושפע תוספת ויטמין K. תוספי ויטמין K עלולים גם להפריע לירידה במשקל ולסוכרת כולסטרול, כגון אורליסטט, אולסטרה וחומצות מרה.