חסר ויטמין D & בלבול נפשי

תפקיד ויטמין ד ‘במניעת מספר תנאים כגון רככת, osteomalacia ו osteoarthritis מקובל היטב. נראה כי ויטמין D ממלא תפקידים משמעותיים במאזן הסידן, הפרשת האינסולין, חסינות והסדרת לחץ הדם, על פי מכון לינוס פאולינג. יש גם קישור של ויטמין D מספיק טרשת נפוצה, סוכרת וסרטן. לאחרונה, החל בשנת 2011, הקהילה המדעית מקשרת רמות נמוכות של ויטמין D עם בלבול מנטלי.

חשיפה לקרינה אולטרה סגולה מהשמש מתחילה תגובה כימית בעור, אשר מעוררת תרכובת דמוית כולסטרול באפידרמיס לייצר פרביטמין D, מציין מייקל פ ‘הוליק ב”תזונה ביקורות “. זה previtamin D נלקח לכבד דרך אם כי הגוף שלך יכול לנצל את זה, הכליות חייב להמיר אותו טופס פעיל הנקרא 1,25-dihydroxyvitamin D. אם ויטמין D הוא נלקח כתוספת או ב מזון, בדרך דומה אחריו. רמות דם נורמלי של ויטמין D הם 36 עד 50 ng / ml.

בלבול הנפש מוגדר על ידי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד כחוסר היכולת לחשוב בבהירות מלווה בתחושת הבלבול, חוסר בהירות, קושי בקבלת החלטות ובעיות בזיכרון. חוסר תשומת לב, חשיבה לא מאורגנת ורמות תודעה משתנות, כגון חוסר ערנות או ערנות ועייפות, עשויים להיות נוכחים. בלבול עשוי להופיע פתאום, או לקחת זמן להתבטא. לפעמים זה יכול להיות זמני, ולפעמים בלבול עשוי להיות קבוע, ללא תרופה. הסיבות לכך יכולות לכלול אלכוהוליזם, גידול במוח, זעזוע מוח, מחלה, רמות סוכר נמוכות בדם, תרופות, ואולי רמות נמוכות של ויטמין D.

בלבול נפשי או תפקוד קוגניטיבי עשויים להיות בעלי קשר חיובי לרמות נמוכות של ויטמין D בסרום, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת “Archives of Biochemistry and Biophysics”. במחקר זה נבדקו 32 חולים קשישים בין הגילאים 61 ו -92, שהציגו סימפטומים של בלבול נפשי, על מצב התזונה. דגימות דם נלקחו לקביעת רמות ויטמין D, ונמצא כי מתוך קבוצה של 32 חולים, 25 היו רמות נמוכות של ויטמין D בסרום. זה הוביל למסקנה כי רמות נמוכות של ויטמין D בסרום עשוי להיות גורם לליקוי קוגניטיבי.

קשישים הם אוכלוסייה בסיכון גבוה בלבול נפשי אולי נגרמת על ידי קישור נמוך ויטמין בסרום D. מחקר 2006 שפורסם ב “American Journal of פסיכיאטריה גריאטרי” מצא דומיננטיות של ויטמין D חסר עבור האמריקנים מעל גיל 60 – – 25 עד 54 אחוזים – בקבוצת מחקר של 80 קשישים. המחקר הוסיף כי מספר זה עשוי להיות גדול יותר, כמו רוב האנשים אינם מסודרים באופן שגרתי עבור רמות ויטמין D. המסקנה היתה כי חסר ויטמין D עשוי להיות קשור למצב הרוח ואת ליקוי קוגניטיבי.

ביצוע ויטמין D

בלבול נפשי

ויטמין D קישור לבלבול הנפש

ויטמין D, הזדקנות ובלבול הנפש