טיפול שלבקת חוגרת

כאשר יש לך אבעבועות רוח, וירוס varicella-zoster שגרם זה נשאר במערכת שלך אבל שקרים רדומים במשך שנים. כאשר הווירוס מתחיל לפעול מחדש, מכל מספר סיבות, הוא מופיע כפריחה מקומית הנקראת הרפס זוסטר, או שלבקת חוגרת. שלבקת חוגרת יכול להופיע בכל מקום על הגוף, ומתחיל כתם אדום של העור, אבל בתוך כמה ימים שלפוחיות מכאיבות מופיעות. על פי הספרייה הלאומית לרפואה בארה”ב, שלפוחיות שלבקת חוגרת יכולות להימשך שבועיים עד שלושה שבועות. הם מגרד וכואב, אבל יש צעדים שניתן לנקוט כדי לטפל שלפוחיות למזער את אי הנוחות שלהם.

קבע פגישה עם הרופא שלך בחשדנות הראשונה של שלבקת חוגרת. הרופא שלך עשוי לרשום סוג של תרופה הנקראת corticosteroid, יחד עם תרופה אנטי ויראלית. לדברי המרכז הרפואי סנט וינסנט הקתולית בניו יורק, השילוב של שתי תרופות אלה מסייע להפחית את דלקת וכאב הקשורים שלבקת חוגרת, כמו גם מקצר את משך הפריחה.

קח תרופות ללא מרשם כדי להפוך את עצמך יותר נוח במהלך התקף שלך עם שלבקת חוגרת. Antihistamines לעזור לחסום את גירוד הקשורים פריחה חוגרת והם זמינים בצורת גלולה או קרם אקטואלי או קרם. אספירין ואיבופרופן הן אפשרויות מצוינות להקטנת הכאב, והן גם נוגדות דלקת, שיצמצמו את הנפיחות באזור הפריחה.

הוסף שיבולת שועל קולואידית לאמבטיה שלך. שמירה על שלבקת חוגרת פריחה נקי הוא הכרחי במניעת התפשטות וזיהום, ולכן רחצה הכרחי. כאשר אתה מתרחץ, מוסיפים חבילה של שיבולת שועל קולואידית למים שלך כדי לעזור להקל על גירוד ו גירוי כי שלבקת חוגרת מביא את העור. הקליניקה של Mayo ממליצה להתיז על המים באמבטיה קרים לטיפול בחוגרת. שיבולת שועל קולואידית זמין ברוב בתי המרקחת וחנויות הכלבו.

החל קרסים קרים לאתר שלפוחית. מדחסים הקרה להפחית את הדלקת הקשורים שלפוחיות, כמו גם להקל על חלק מהכאב באופן זמני לעצור את הגירוד.

קבל קצת מנוחה והרפיה. המרכז הרפואי של מדינת פן מפרט את המתח הרגשי כמפעיל של נגיף ה- varicella-zoster, מה שגורם לפריחה חדה. מקבל הרבה מנוחה והורדת רמות הלחץ מאפשר למערכת החיסונית של הגוף לחזק ולעזור להילחם במחלה.