כורכום & בלוטת התריס

הפרעות בלוטת התריס מטופלים לעיתים קרובות עם תרופות, אבל לפעמים תוספי מזון טבעיים יכולים לעזור עם הסימפטומים גם כן. כורכום, תבלין המשמש לעתים קרובות מזון הודי, הוא צמח טבעי שיש לו תכונות מרפא שעשוי להיות מועיל אם יש לך בעיות בבלוטת התריס. לפני השימוש כורכום עבור הפרעות בבלוטת התריס, לדבר עם הרופא שלך על אם זה מתאים ובטוח בשבילך.

כּוּרכּוּם

ידוע כי תבלין המשמש באופן מסורתי במנות קארי, כורכום שימש גם תרופה במשך אלפי שנים כדי להקל על בעיות עיכול או כבד ומחלות עור, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. תכונות נוגדות החמצון שלו מסייעות להפחית את נזק התאים מרדיקלים חופשיים, המתרכובת הפעילה שלה, כורכומין, עוזרת למזער את הדלקת ומפחיתה את הסיכון לקרישי דם. לפני השימוש כורכום למטרות בריאות, לדבר עם הרופא שלך, כפי שהוא יכול לתקשר עם סוגים שונים של תרופות, כולל תרופות לקרישת דם וסוכרת.

בלוטת התריס

בלוטת התריס שלך נמצאת בחלק הקדמי של הצוואר, מעל עצם הבריח, בצורת פרפר. זה חלק של המערכת האנדוקרינית ומסייע לייצר הורמונים ועזרים בויסות חילוף החומרים. ההורמונים המייצרים את בלוטת התריס משפיעים כמעט על כל מערכת בגוף, קובע קרן ההורמונים. הם מסייעים לווסת את צריכת החמצן ולשלוט במהירות של תפקוד איברים. מחלות בלוטת התריס משפיעות על מיליוני אנשים, מה שגורם לגוף להשתמש באנרגיה מהר או לאט יותר ממה שהוא צריך, מסביר MedlinePlus.

כורכום עבור בלוטת התריס

כאשר בלוטת התריס הופך דלקת, זה מצב שנקרא בלוטת התריס. זה יכול לכלול את Hashimoto של המחלה. כורכום יכול לקחת עם תוספת בשם ברומלין כדי לעזור להפחית את הדלקת, נלקח בדרך כלל בין הארוחות, 500 מ”ג שלוש פעמים ביום, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. מחקר שנערך על ידי “Deshpande, et al.” שפורסם ב “Journal Journal of Biology Experimental Biology” מצא כי חולדות עם פעילות של בלוטת התריס הנגרמת על ידי תרופות, בהתחשב בחומרים נוגדי חמצון וכורכום, היו רמות נמוכות יותר של כולסטרול ופחות הורמוני בלוטת התריס המודחקים מאשר חולדות עם בלוטת התריס בהתחשב אלה נוגדי חמצון. מחקר נוסף צריך להיעשות על הדרכים המדויקות כורכום מועיל להפרעות בלוטת התריס, אבל לדבר עם הרופא שלך אם יש לך בעיות בבלוטת התריס כדי לראות אם זה עשב עשוי להועיל לך.

שיקולים

הכורכום אינו אמור להחליף תרופות או טיפולים שהרופא רשם עבור מצב בלוטת התריס. אין להפסיק את הטיפול מבלי לדבר תחילה עם הרופא. לפני השימוש כורכום, להתייעץ עם רופא מקצועי כדי לוודא שהוא בטוח ומתאים לך להשתמש וכי היא לא אינטראקציה עם כל תוספי מזון או תרופות אחרות אתה עלול לקחת.