כורכום לדיכאון

מסורתית מרפא צמחים השתמשו עשבי תיבול ותבלינים כגון כורכום לרפא מגוון רחב של תלונות נפשיות ופיזיות במשך אלפי שנים. על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, כורכום שימש במשך 4,000 שנים והוא עדיין נפוץ ב איורוודי ורפואה סינית מסורתית. כורכום עשוי לעזור עם הסימפטומים של תנאים פיזיים מסוימים, כמו גם ספציפית בעיות בריאות הנפש, כגון דיכאון.

ייתכן שאתה מכיר כורכום, הידוע גם בשם curcumin longa, על שימושים קולינריים שלה. כורכום, בן משפחת ג’ינג’ר, משמש לעתים קרובות במטבח הודי ומוסיף לקארי על הצבע הצהוב הייחודי שלו. עם זאת, המרכיב הפעיל כורכום, כורכומין, משמש גם לטיפול במגוון של מצבים בריאותיים. לדברי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, כורכום עשוי להיות שימושי למניעת טרשת עורקים והקלת סימפטומים של אוסטאוארתריטיס. זה גם עשוי להיות יתרונות פוטנציאליים עבור סרטן וסוכרת, אם כי מחקרים נוספים נדרשים. בנוסף, כורכום עשוי להיות שימושי להקלת הסימפטומים של הפרעות במצב הרוח, כגון דיכאון.

דיכאון הוא לא רק עניין של להרגיש למטה dumps או כחול – היא מחלה רפואית אמיתית המביא תסמינים שיכולים לפגוע ביכולת שלך לתפקד ולהשפיע על איכות החיים שלך. על פי מדריך הבריאות של ניו יורק טיימס, דיכאון גורם לתסמינים כגון שינויים בדפוסי תיאבון ודפוסי שינה, תחושות של חוסר מנוחה או עצבנות, חוסר אנרגיה, אובדן עניין בפעילויות שפעם נהנית, תחושות של חוסר תקווה, אשמה בלתי הולמת או חוסר ערך, במקרים מסוימים, מחשבות אובדניות או מחוות. בעוד שהדיכאון מטופל בדרך כלל בתרופות ובפסיכותרפיה, חלק מהאנשים, בתקווה להימנע מתרופות ותופעות לוואי בלתי נעימות לעיתים קרובות, מחפשים שיטות ריפוי חלופיות או הוליסטיות, כגון מדיטציה, ביופידבק, יוגה, פעילות גופנית ותוספי מזון ותזונה.

מחקרים קליניים המציגים את היתרונות של כורכום על מצב הרוח ועל דיכאון יש בעיקר בוצעו על חיות מעבדה. מחקר אחד, שפורסם בגיליון אוקטובר 2006 של כתב העת “Brain Research”, בחן את השפעות הממשל הכורומי על חולדות מעבדה לאחר החשיפה לפרוטוקול מתח כרוני. ממצאי המחקר הראו כי לתוסף הכורכום יש השפעה מועילה על הפחתת הסימפטומים הדיכאוניים הקשורים ללחץ. תוצאות אלו עשויות להיות מנוצלות לבני אדם, אם כי יש צורך במחקרים נוספים. מחקר נוסף, שפורסם ב -2008 בכתב העת “Psychopharmacology”, הראה כי הכורכום הגביר את ייצור הסרוטונין והיה בעל השפעה נוגדת דיכאון על עכברי מעבדה שנחשפו למספר בדיקות מעבדה. סקירה שפורסמה בגיליון נובמבר 2009 של “Scientific World Journal” מניחה כי כורכומין עשוי לספק יתרונות לדיכאון על ידי סיוע לוויסות של נוירוטרנסמיטרים במוח כמו דופמין וסרוטונין ומעכב את האנזים מונואמין אוקסידאז, אשר ממלא תפקיד בפירוק אלה נוירוטרנסמיטורים. מחקרים נוספים על בני אדם נדרשים להעריך באופן מלא את היתרונות של כורכום עבור דיכאון.

כורכום ניתן להשתמש אבקת, קפסולה או טופס נוזל. עם זאת, כורכום ותוספי מזון אחרים אינם תרופה לדיכאון. אם אתם מתכננים להשתמש בתוסף תזונתי, הודיעו לרופא שלכם, במיוחד אם אתם נוטלים תרופות או במצב רפואי. על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, כורכום יכול לגרום אינטראקציות עם תרופות נגד טסיות נגד קרישה, כמו גם תרופות המשמשות לטיפול בסוכרת לשלוט בחומצה בקיבה. אם אתם חושבים שאתם סובלים מדיכאון, אל תנסו לאבחן בעצמכם את מצבכם. התייעץ עם הרופא או עם רופא מוסמך בתחום בריאות הנפש כדי לקבל אבחון ולדון באפשרויות טיפול אפשריות.

על כורכום

דיכאון – גורם, סימפטומים וטיפולים

כורכום לדיכאון: עדות קלינית

שיקולים