למה הגוף שלנו לשרוף פחמימות לפני השומן?

הגוף האנושי מבסס את הסדר שבו הוא שורף את השומנים, הפחמימות והחלבון שאתה נותן על שלושה גורמים: כמה תאים דורשים את זה, כמה מאמץ זה לוקח כדי להמיר אותו לאנרגיה שמיש וכמה הוא יכול לאחסן. הגוף שלך שורף פחמימות לפני השומן כי הם ניקוד טוב בכל שלוש הקטגוריות.

כאשר אתם צורכים פחמימות, הגוף שלך ממיר אותם גלוקוז, ולאחר מכן גליקוגן. בצורת גלוקוז, הוא נשאר בדם כדי לדלק את הפעילות שלך ואת חילוף החומרים. אם יש עודף, זה הולך הכבד שלך ואת השרירים, שם הוא מאוחסן כמו גליקוגן. הגוף שלך יכול לנצל את אלה עתודות אם זה צריך, אם אתה מפסיק לתת לו carbs. אבל את השרירים ואת הכבד יכול להחזיק רק כל כך הרבה, על 500 גרם אדם בריא. הגוף שלך יכול לאחסן רק את כל השומן שאתם אוכלים, עם זאת, עד 98 אחוזים ממנו. הוא שולח שומן לרקמת השומן, או לתאי השומן. הגוף שלך יכול להחזיק אותו ללא הגבלה שם, אז אין צורך לגוף שלך להשתמש בו קודם.

אם אתם אוכלים יותר מדי פחמימות, עדיין יהיה קצת נשאר אחרי הגוף שלך משתמש בהם עבור אנרגיה, ואחרי זה מאחסן כמו גליקוגן הרבה כפי שהוא יכול. הגוף שלך יש את היכולת להמיר את האיזון לתוך שומן לשימוש כאנרגיה במקרה של רעב, ואז בסופו של דבר להמיר אותו בחזרה לתוך פחמימות אם אתה צריך אותם. אבל המטבוליזם שלך צריך לעבוד קשה יותר כדי להשיג זאת. אז הגוף שלך שורף פחמימות מיד, כי זה משימה הרבה יותר קל.

המוח שלך דורש כמות משמעותית של אנרגיה לתפקד, פי שניים מכל תא אחר בגוף. למרות שהוא יכול להשתמש שומן עבור אנרגיה, זה לא תהליך יעיל. יש לשבור תחילה את השומן לקטונים על מנת שהמוח ישתמש בהם, והוא אינו משתמש בקטונים, כמו כן הוא משתמש בגלוקוז. ככל שאתה חושב יותר קשה וככל שאתה מרוכז, גלוקוז יותר המוח שלך צריך. הגוף שלך יכול לספק את הביקוש הזה על ידי metabolizing carbohydrates הראשון.

כל התאים יכולים להשתמש גלוקוז עבור אנרגיה, ועל מערכת העצבים המרכזית שלך צריך גלוקוז כדי לפעול. זה לא יכול לקחת את האנרגיה משומן. פחמימות דלק כל הגוף שלך, ושומן לא. לכן, הגוף שלך משתמש פחמימות אתה אוכל הראשון, כי הם לבד יכול לשמור על כל הגוף פועל ביעילות. השימוש של שומן הוא צר יותר, אין צורך בזה.

זמינות אחסון

קלות מטבוליזם

הצרכים של המוח

צרכי רקמות אחרות