מהו שמן לחוץ קר?

השמנים בהם אתם משתמשים לבישול יומיומי מופקים מזרעים, פירות, ירקות ואגוזים. משמן זית לשמן שומשום, הדרך שבה מופק שמן יש השפעה ישירה על איך הטעם שמן המזון שלך ואת כמות החומרים המזינים אותו יש להציע. שימוש בחום כדי לחלץ את השמן מייצר יותר מזה, אבל החום יכול לבזות את טעם השמן ואת איכות תזונתיים. שימוש בשיטות חום נמוך הפיק שמן באיכות גבוהה יותר, אם כי בכמויות פחותות.

תהליך העיתונות הקרה

חלץ שמן דרך הקשה הקשה כוללת ריסוק הזרע או אגוז לכפות את השמן. לחיצות מגיעות במגוון גדלים, החל בגדלים קטנים לשימוש ביתי ועד לחנויות מסחריות ענקיות. הזרעים נפל בתוך גליל המכיל בורג מסתובב. זה בורג grinds ו מוחץ את הזרעים עד השמן הוא חולץ. חורים קטנים בתחתית הצילינדר מאפשרים לשמן להימלט למכל איסוף. למרות כמה חום נוצר באמצעות חיכוך כמו בורג שובר את הזרעים, זה בדרך כלל לא מספיק חום כדי להזיק לשמן.

תהליך העיתונות החמה

כמה לחיצות להשתמש בחום כדי לקדם את תהליך מיצוי השמן. תנורים חשמליים ניתן לחבר את גליל העיתונות, כמו זרעים בתוך החום גליל, הם הופכים רכים יותר להישבר בקלות רבה יותר. אמנם שיטה זו נוטה לייצר כמויות גבוהות יותר של שמן, החום יכול להפחית את הטעם, הארומה ואת התוכן התזונתי של השמן.

שמן ובריאות לחוצים

אתה יכול לבלוע כמה סוגים של שמנים במיוחד עבור היתרונות הבריאותיים שלהם, כולל שמן נר הלילה, האמין להכיל עוצמה רב עוצמה רדיקלים לחימה נוגדי חמצון. עם זאת, מחקר שנערך בשנת 2004 בבית הספר אימפריאל קולג ‘בלונדון לרפואה גילו כי נוגדי חמצון מועילים נמצאו רק בכמויות זעירות ביותר נוסחאות המוצעות מסחרית. כאשר מדענים בחנו את הנוסחה הקשורה ללחץ קר, הם מצאו כמויות גדולות יותר של נוגדי חמצון, והובילו אותם לבטא את שמן הפרימרוז המשובש בערמומיות, במונחים של יתרונות בריאותיים פוטנציאליים.

שימושים עבור שמן לחוץ

בישול הוא השימוש העיקרי שמן לחוץ קר. זית, שומשום, חמניות, קנולה ושמן קוקוס ניתן לחלץ כל משתמש בשיטות לחוץ קר המשמש הטעם במרינדה, רוטב סלט ומוצרי מאפה. יצרני ארומתרפיה ומוצרי קוסמטיקה משתמשים בשמנים משקדים, חוחובה, זרעי ורדים ועוד. שמן זרעי פשתן ושמן פרימרוז ערב זמינים באופן מקוון כמו תוספי תזונה. ה- EPA אישר שמן נים בלחץ קר, שמקורו בזרעים של עץ הנים הטרופי, לשימוש ביופסטיקיד ב -2009. אין ספק, שמן נים בלחץ קר דוחף חרקים מבלי לפגוע בצמחים, בבעלי חיים, בדגים, בציפורים, באנשים או בסביבה .

בישול עם שמן לחוץ

למרות שמן בישול קר לחץ מציע טעם עשיר, זה יכול להיות מסובך לבשל עם. שמנים אלה אינם מגיבים היטב לחום, לכן הם היו שחולצו עם חום נמוך טכניקות מלכתחילה. אם השמן מכיל בעיקר שומן בלתי רווי, כמו שמן שומשום, סביר להניח שזה ידרדר כאשר מחומם. אלה שמנים בלתי רוויות פשוט לשבור כאשר נעשה שימוש sauté או לערבב מרכיבים אחרים, הם עובדים טוב יותר אם אתה טפטוף אותם על המוצר המוגמר. אם השמן מכיל רמה גבוהה של שומן רווי, כמו שמן זית, הוא יכול להתמודד עם טמפרטורות גבוהות יותר של צלייה sauteeing.