מהי רזברטרול טרנס?

Transver רזולטרול הוא צורה אחת של תרכובת המיוצרים על ידי צמחים מסוימים כדי להילחם זיהום פטרייתי. כאשר ingested, trans-resveratrol עשוי לספק יתרונות בריאותיים, החל הגנה מפני מחלות כדי antiaging נכסים. מחקר על היתרונות הפוטנציאליים של trans-resveratrol הוא מתמשך, אבל כמה מחקרים אנושיים בוצעו עד כה.

הַגדָרָה

Resveratrol פוליפנואי מתחלק לקבוצה של חומרים כימיים הנקראים stilbenes. Resveratrol מגיע בשתי צורות, cis וטרנס, שניהם עשויים להיות מחוברים למולקולה גלוקוז. כאשר מחובר גלוקוז, רזברטרול נקרא גלוקוזיד. הן cis והן צורות טרנסיות ניתן למצוא בטבע, אבל הם עשויים לא להיות בעלי תכונות ביולוגיות אותו כאשר בלע. רוב המחקר על ההשפעות האפשריות של resveratrol פוטנציאל בוצעו על האיזומר טרנס.

פעילות

רוב הראיות לפעילות של טרנס-רסברטרול הן ממחקרים מעבדתיים, לא ממחקרים קליניים בבני אדם. במעבדה, trans-resveratrol מעשים כמו נוגד חמצון רב עוצמה, נקשר קולטני אסטרוגן, מעכב פעילות הגידול משפיע על אנזימים הסלולר. רוב המחקר נעשה על transver resveratrol משתמש במינונים הרבה יותר גבוה מאשר הסכומים שנמצאו במקורות טבעיים. מחקרים בבעלי חיים קשרו טרנס רסברטרול ללב השפעות מגן, פעילות נגד סרטן ו antiaging נכסים. מחקרים אחדים מקשרים בין צריכת היין לבין ירידה בתמותה וסיכון נמוך יותר למחלות לב, כמו מחקר שפורסם ב -2004 ב “American Journal of Epidemiology”. מאז יין, יין אדום במיוחד, הוא המקור העיקרי של trans-resveratrol, זה עשוי להיות מנגנון מאחורי ההשפעות המגנות של היין. עם זאת, מחקרים נוספים נדרשים כדי ליצור קישור סופי.

זמינות ביולוגית

Transv- רזברטרול מטבוליזם מתרחשת במהירות ברגע שהוא ingested, כלומר, זה לא מבלה זמן רב בגוף לפני שינוי ו בוטלו. רמות transver-resveratrol ואת המטבוליטים שלה הם הגבוהים ביותר שלהם על 30 דקות לאחר הצריכה, על פי מכון לינוקס פאולינג. מחקרים מעטים נעשו על המטבוליטים עצמם, כך שזה לא ידוע אם הם חולקים את הפעילות הביולוגית זהה trans-resveratrol או אם הם הופכים אדישים לאחר שינו את הגוף.

מקורות

המקור התזונתי העיקרי של transver רזברטרול הוא יין אדום, אבל צורות אחרות של יין ומוצרי ענבים אחרים מכילים גם את המתחם הזה. בגלל רזברטרול מרוכז בעורות של ענבים, כמות הזמן יין או מיץ מבלה במגע עם עורות יכול להשפיע על התוכן resveratrol. יינות אדומים ומיצי ענבים כהים יש יותר resveratrol trans- מאשר יין לבן או מיץ. גרגרים אחרים, כולל אוכמניות, חמוציות אוכמניות, מכילים גם trans-resveratrol. בוטנים וחמאת בוטנים הם מקור מזון נוסף של רזברטרול.