מהם היתרונות של תרגילי בוקר טובים?

התרגיל בבוקר טוב הוא תרגיל מורכב המעסיק מספר קבוצות שרירים בדרכים שונות. התרגיל מתבצע על ידי הנחת משקולת על החלק האחורי של הכתפיים וכיפוף על המותניים עד פלג גוף עליון מקביל לרצפה תוך שמירה על הגב ישר. חזור למצב ההתחלה כדי להשלים חזרה אחת. התרגיל קיבל את שמו משום שהתנועה מזכירה את פעולת הקידה בברכה.

השרירים בעיקר עבדו דרך התרגיל בבוקר טוב הם hamstrings בחלק האחורי של הרגליים. Hamstrings הם אחראים לכפיפה וסיבוב של הברך, כמו גם הרחבה של הירכיים. כוח גיד הברך חשוב למספר ספורט ופעילויות משום שהוא תומך בכל התנועות על הברכיים.

קבוצת שרירים סינרגיסטית היא שריר המסייע לאחרים להשיג תנועה מסוימת. סינרגיסטים המעורבים בתרגילי בוקר טובים כוללים את ה- gluteus maximus של הישבן והמגנוס של אדקטור על הירך הפנימית. Gluteus maximus הוא אחראי על סיומת, סיבוב פנימה פנימה והחוצה תנועות של הירכיים. מגנטוס אדוקטור הוא שריר קטן המסייע גם בכל התנועות של הירכיים.

מייצבים הם השרירים המסייעים בתרגיל על ידי התקשרות באופן איזומטרי כדי לספק תמיכה המפרקים כי הם למעשה נעים. המייצבים של התרגיל בבוקר טוב הם ספינה קטן אך חשוב erectore של עמוד השדרה התחתון. את הקשת spinee לספק תנועה ומבנה לאורך אורך עמוד השדרה. חזק erector spinee לתרום יציבה בריאה תנועה טבעית.

התרגיל בבוקר טוב יכול לשים לחץ עודף על עמוד השדרה התחתון ולגרום נזק משמעותי אם נעשה באופן שגוי. התחל עם משקל נמוך מאוד ולוודא כי הגב נשאר ישר ושומר על עקומת טבעי לאורך התרגיל.

שרירי היעד

סינרגיסטים

מייצבים

אַזהָרָה