מה גורם לשיער שמנוני ועור?

מה שרוב האנשים מתייחסים אליו כמו שמן על העור הוא למעשה חלב, שמן המופק באופן טבעי מן בלוטות החלב המסייע לשמור על השיער שלך ואת העור כראוי hydrated. ממוקם מתחת לפיר השיער, בלוטות אלה הם בכל רחבי הגוף שלך, כולל הקרקפת. גורמים רבים יכולים לגרום לעור ולשיער לצבור יותר מדי שמן מבלוטות החלב הפרוע. בעוד חלק מהגורמים הם מחוץ לשליטה שלך, יש דרכים אתה יכול למזער עודף שמן לניקוי השיער והעור.

עודף שמן בלוטות

Overactive ייצור חלב עשוי להתבטא כמו שיער שמנוני או בפנים מבריק יכול להיגרם על ידי גורמים רבים, כולל גנטיקה. שיער שמנוני נוטה להיות נפוץ יותר מנעולים ישרים. אם השיער שלך הוא גלי או מתולתל, השמן לא להפיץ דרך שאר הגדילים שלך במהירות. צחצוח הקרקפת שמנוני עם טיפול, כמו עושה לעתים קרובות מדי יגדיל את כמות החלב לאורך כל שאר השיער שלך. ניקוי יומי חיוני הן לעור שמנוני והן לעור.

שינויים הורמונליים והפקת שמן עודפת

שינויים הורמונליים הם גורם שכיח לשמנים מופרזת בסוגי עור רגילים. ייצור חלב נשלט בחלקו על ידי הורמונים הנקראים אנדרוגנים, אשר עשויים ספייק במהלך ההתבגרות. הורמונים אלה יכולים גם להגדיל במהלך ההריון המחזור החודשי אצל נשים, וכאפקט לוואי של גלולות מסוימות למניעת הריון. מתח הוא גורם איזון הורמונאלי והפקה של שמן גברים ונשים כאחד, זו הסיבה שאתה יכול לפרוץ לפני אירוע גדול.

אַקלִים

איפה אתה גר גורם נוסף התורם שיער שמנוני ועור. רמות לחות גבוהות יכולות להוביל לקרקפת שמנונית ולעור מבריק. זה בעייתי במיוחד אם אתה predisposed לעור שמנוני ולחיות באזור עם רמות לחות גבוהה השנה. באזורים אחרים, אלה עם עור שמן יכול רק לחוות את זה בחודשים חמים.

כביסה יתר

עודף שמן גורם misconception כי אתה צריך לשטוף את השיער ואת הפנים מספר פעמים ביום. כך למעשה מגביר את הפעילות של בלוטות החלב שלך, אשר לאחר מכן לייצר עוד יותר שמן. שטיפת השיער שלך פעם אחת ביום מספיק כדי לשמור על עודף שמן הקרקפת במפרץ. לשטוף את הפנים עם בוקר ניקוי קל בלילה.

מה אתה יכול לעשות

לשטוף את השיער ואת העור יעשה לך לא טוב אם אתה משתמש בסוגי הלא נכון של מוצרים. שמן מבוססי שמפו ו cleansers רק להחמיר את הבעיה, אז לבחור מוצרים מבוססי מים עבור העור שלך ואת השיער. אם פתיתים יבשים על הקרקפת ללוות את השיער שמנוני שלך, שקול לנסות שמפו קשקשים פעמיים בשבוע כדי לאזן את רמות הלחות. תזונה בריאה, מאוזנת, שתיית הרבה מים, וניהול הלחץ גם לעזור לווסת את ייצור הנפט.