מה ההבדל בין שריר הלב?

כאשר אתה חושב על שריר, שריר השלד, אשר מסייע לך לנוע, עשוי להיות מה שעולה בראש. אבל סוגים אחרים של רקמת שריר, כגון שריר הלב וחלקלק, גם לשחק תפקיד חיוני בשמירה על תפקוד תקין של הגוף. שני סוגים אלה של שריר יש דמיון רבים, אבל שריר הלב וחלק גם יש הבדלים ראוי לציין, במיוחד לגבי המראה שלהם, מיקום, העצבנות ופעולות.

מִיוּן

אנטומטים מתארים בדרך כלל סוגי שרירים המבוססים על השליטה העצבית שלהם, המראה והמיקום. לכן, היית מתאר שריר שאתה בשמחה לשלוט כמו מרצון השרירים כי החוזה באופן אוטומטי הם לא רצונית. בהתבסס על אם הם מופיעים מפוספסים או unstriped תחת מיקרוסקופ, סיבי שריר נקראים גם מופשטים, כלומר מפוספס או חלקה. שריר הלב הוא מופשט. שריר חלק, כמו שריר השלד, נמצא בכל הגוף.

מאפיינים

בנוסף המראה שלהם מופשטים, סיבי שריר הלב נבדלים שריר חלק בכך שהם מכילים גרעינים מרובים להתנהג כמו יחידות יחיד. שני סוגי השרירים מכילים גרעין הממוקם במרכז. תכונה ייחודית של תאי שריר הלב או סיבי שריר היא שהם לפצל ולקשר לתוך שרשרת באמצעות דיסקים intercalated. דיסקים אלה מאפשרים תקשורת בין תאים, מה שמאפשר את התכווצות רציף של שריר הלב. לכן, המוח שלך לא צריך לשלוח אות לכל תא שריר הלב על הלב שלך חוזה ולהוציא דם.

מקום

שריר הלב יוצר את שריר הלב, או קיר שרירי של הלב. כלי הדם העיקריים הנובעים מהלב, כמו אבי העורקים, מכילים גם שריר לב. שריר חלק, לעומת זאת, הוא מרכיב מרכזי של הקירות של כל כלי הדם. בנוסף, שריר חלק הוא הדומיננטי בצינורות, צינורות וחללים של מערכת העיכול, השתן, הנשימה והאיברי המין. שריר חלק גם נמצא בעור ובגלגל העין.

לִשְׁלוֹט

שריר חלק שריר הלב הן שרירים לא רצוניים. סיבי שריר הלב המתמחים מהווים את הקוצב המווסת את קצב הלב. קוצב הלב הזה, בתורו, נמצא תחת שליטה של ​​מערכת העצבים האוטונומית, החלק של מערכת העצבים הפועלת מתחת לרמה של התודעה. שריר חלק שונה כי מערכת העצבים האוטונומית ישירות innervates אותו. טריגרים אחרים שיכולים לגרום שריר חלק לחוזה כוללים גירוי הורמונלי ו מתיחה.

פעולות

שריר לב וחלק יכול גם לייצר כוח כדי להזיז או לעצור את התוכן של חללי הגוף הם מקיפים. שריר הלב בעצם משאבות הדם, שריר חלק אחראי על התכווצות קצבית להעביר תוכן במערכת העיכול שלך, צינורות הרחם או שופכן. בעין העין, השרירים החלקים עוזרים לשלוט בגודל של התלמיד שלך ואת עובי העדשה. בהשוואה לשריר הלב, הוא מגיב לאט יותר לאותות ממערכת העצבים האוטונומית שלך. עם זאת, שריר חלק הוא מסוגל חוזה במשך תקופות ארוכות יותר והוא יכול למתוח יותר שריר הלב ללא פגיעה בסבל.

הפעילות הגבוהה של שריר הלב דורשת אספקת דם חשובה. במהלך התקף לב, סיבי שריר הלב לאבד את אספקת הדם שלהם להיפגע. שלא כמו תאי שריר חלקים, תאי השריר הלבביים אינם ניתנים להחלפה ברגע שהם מתנוונים. כמו כן, כאשר הלב שלך צריך לעבוד קשה יותר מהרגיל, סיבי שריר הלב שלך להגדיל בגודל. לעומת זאת, ביקוש מוגבר לתאי השריר החלקים גורם להם להגדיל גם בגודל וגם במספר.

שיקולים