מה הם היתרונות של אכילה לאט & למה לאכול מהר מדי הרגל רע?

העומס והמתח של אורח החיים הטיפוסי של ימינו עלולים לגרום לך לרדת לארוחה דקה אחת ולכוון לפגישה או לכיתה הבאה. אם אתה אוכל מהר מדי, עם זאת, ייתכן שאתה לא נותן את המוח שלך זמן להתעדכן עם הגוף שלך, והתוצאה יכולה להיות שאתה אוכל יותר ממה שאתה באמת רעבים. הבנת היתרונות של אכילה איטית יכול להיות שאתה אוכל פחות, אשר יכול לעזור לך לשמור על משקל בריא.

היתרונות של אכילה איטית

כדי להשיג תחושה של הרגשה מלאה, הגוף שלך מסתמך על שני גורמים: הורמונים המעידים על הבטן שלך אתה מלא קולטנים למתוח המציינים מתי הבטן שלך התרחב ליכולת שלו. זה לוקח בערך 20 דקות עבור המוח שלך מלא לרשום כי יש לך לאכול ולהרגיש מלאים, על פי “חיים שלמים.” מחקר בגיליון יולי 2008 של “Journal of the American Diietetic Association” מדווח כי אכילה איטית מפחיתה את כמות מזון שאתם אוכלים בזמן הארוחה וגם מגביר את תחושת המלאות שלכם.

אוכלים יותר מדי

כאשר אתה אוכל לאט, הגוף שלך באופן טבעי יכול להגיב על כמות המזון בבטן שלך, אבל לאכול מהר מדי יכול לגרום לך להזיל במאמץ להרגיע אותך תיאבון. זה יכול לגרום לך להרגיש מלא מדי או לא נוח לאחר אכילה מהירה. בנוסף, אכילה מהירה מדי גורמת לך לקחת יותר קלוריות ממה שאתה צריך, אשר יכול לגרום לך לעלות במשקל, על פי מחקר בגיליון מאי 2006 של “Journal of Epidemiology”.

נפיחות תופעות לוואי

נפיחות יכולה להתרחש כאשר מוסיפים אוויר עודף אל הבטן, מה שגורם לבטן להרגיש גדולה יותר או לא נוחה מאשר בדרך כלל. אחת הבעיות עם אכילה מהירה היא כי הוא מציג אוויר עודף לתוך מערכת העיכול שלך. כמו כן, יש לך נטייה לא ללעוס מזון ביסודיות כאשר אתה אוכל מהר. זה יכול לגרום חתיכות גדולות של מזון להיות לכודים בבטן שלך, אשר עשוי לתת לך את התחושה כי האוכל יושב באי נוחות. יש מומחים המתנגדים להשקפה זו.

פתרונות ותיקונים

אם יש לך נטייה לאכול מהר, ללמוד איך לאכול לאט יותר יכול לקחת בפועל. לדוגמה, אתה יכול לנסות לשים מזלג שלך בין הנשיכות, זה יכול לעזור להאריך את כמות הזמן שאתם אוכלים. אתה גם רוצה ליצור אווירה שקטה על ידי כיבוי הטלוויזיה או כל הסחות דעת אחרות שעלולות להפריע ליכולת שלך להתרכז באכילה לאט. בזמן שאתם אוכלים, התמקדו בטעמי האוכל שלכם ותהנו מהם, אשר יכולים לעזור לכם לאכול לאט יותר