מה הם היתרונות של יין מרלו?

כאשר אתה צריך יין יבש כדי להתאים עם הארוחה שלך, מרלו עושה בחירה מושלמת. על פי מכון היין, קליפורניה מעובד מעל 334,000 טונות של ענבים בשנת 2012 כדי להפוך מרלו, וזה יין אדום טעים הוא הבחירה השנייה הפופולרי ביותר יין אדום עבור האמריקנים לאחר קברנה סוביניון. זה נרחב imbibed היין עשוי גם לספק כמה יתרונות בריאותיים כאשר נצרך במתינות.

בחירה קלה

יין מרלו מגיע ענבי מרלו כחול עמוק, מגוון נפוץ גדל באזורי יין בורדו ונפה. לעומת משקאות מעורבים רבים, מרלו הוא נמוך באופן סביר קלוריות, המכיל 98 קלוריות ולא שומן ב 4 אונקיה זכוכית. יין יבש, מרלו גם מספק פחות מ 1 גרם של סוכר למנה. אותו מנה של פינה קולדה מכיל 219 קלוריות, 2 גרם של שומן ו 28 גרם סוכר.

מקור של נוגדי חמצון

על פי הרווארד בריאות פרסומים, resveratrol, פוליפנול למצוא ענבים, פועל כמו מיקרוביאלית של צמח ענבים, להגן על זה מפני זיהום. Resveratrol גם מעשים כמו נוגדי חמצון בגוף, הגנה על התאים מפני נזק הרדיקלים החופשיים. יינות אדומים, כגון מרלו, מכילים יותר רזברטרול מאשר יינות לבנים. מחקר שנערך ב -2003 ב”סמים תחת מחקר ניסויי ומחקר קליני “מצא כי יין מרלו מכיל את הריכוז הגבוה ביותר של טרנס-פיסייד, נגזרת רזברטרול, של 19 היינות שנחקרו. תנאי גידול, איכות ענבים ויין ההחלטות להשפיע על התוכן נוגדי חמצון של יינות. מחקר שנערך בשנת 2012 “כימיה מזון”, חקר את איכות נוגדי חמצון ותוכן יינות מרלו שנעשו על ידי טכניקות שונות. יינות שנעשו עם Vinalco, שמרים מקדונית, יינות העשויים מענבים שהיו מקרוטים במשך שישה עד 10 ימים הניב את הפעילות נוגדת החמצון הגבוהה ביותר של היינות במחקר.

מרלו ומחלת לב

צריכה מתונה של משקאות אלכוהוליים, כמו מרלו, עשויה להגדיל מעט את רמות ה- HDL, הכולסטרול הטוב, מדווחת על איגוד הלב האמריקני. שימוש מתון באלכוהול עשוי גם להפחית קרישה, להקטין את הסיכון להתקף לב או שבץ. מחקר מציין כי פעולה נוגדת החמצון של רזברטרול עשוי גם להגן מפני מחלות לב, אך הרווארד בריאות פרסומים מציין כי רוב המחקר resveratrol נשאר מוגבל לתרבויות תאים ובעלי חיים, ואת ההשפעות ארוכות הטווח על בריאות האדם לא נחקרו. מדענים עדיין לא יודעים אם רזברטרול במרלו או יינות אדומים אחרים מספק יתרונות משמעותיים לבריאות הלב לטווח ארוך.

לשתות במתינות

כוסית מרלונית מדי פעם עשויה להועיל לבריאותך, אך איגוד הלב האמריקני מזהיר את המבוגרים להגביל את צריכת האלכוהול לא יותר ממשקה אחד ביום לנשים ושני משקאות לגברים. עבור מרלו ויינות אחרים, משקה אחד שווה 4 אונקיות. ד”ר ג’רלד פצ’ר, דובר איגוד הלב האמריקני, מציין כי שתיית יותר מדי יין או משקאות אלכוהוליים אחרים עלולה להגביר את לחץ הדם, גורם סיכון למחלת לב. אם אתה לא שותה, אתה עדיין יכול לקבל את היתרונות נוגדי חמצון של יין מרלו על ידי אכילת ענבים טריים ושתיית 100% מיץ ענבים.