מה הם היתרונות של truvia?

Truvia הוא שם המותג ממתיק שנקרא stevia. Truvia הוא תחליף סוכר שיכול לעזור לך להפחית את כמות הסוכר בתזונה שלך מבלי לוותר על ממתקים או להסתמך על ממתיקים מלאכותיים, וזה עשוי להיות כמה יתרונות על סוכר ממתיקים אחרים. יש עדיין כמה אי ודאות על ההשפעות של אכילת יותר מדי stevia, אז לאכול טרוביה רק ​​במתינות כחלק תזונה מאוזנת.

Stevia הוא קלוריות חינם, ואת היתרון של Truvia היא שאתה יכול להשתמש בו במקום סוכר, המספק 15 קלוריות לכל כפית, כדי להפחית את הקלוריות במזונות שאתם אוכלים. אם אתם משתוקקים למזון מתוק, אבל קינוחים ממותקים בסוכר אינם חלק מתוכנית הדיאטה שלכם, טרוביה יכולה לעזור לכם לדבוק בתזונה שלכם בכך שתאפשר לכם לאכול פינוקים מתוקים מבלי לרמות את התזונה שלכם. מזונות עם טרוביה עדיין יש קלוריות, אז לאכול אותם רק במתינות.

שימוש ב- Truvia במקום סוכר יכול לעזור לייצב את רמות הסוכר בדם מכיוון שסטיוויה וארית’ריטול, שהוא המילוי המשמש להגדלת כמות החבילות של טרוביה, הם בעלי סבירות נמוכה יותר לסוכר לגרום לדוקרנים ברמות הסוכר בדם. Truvia בטוח בטוח לאנשים עם סוכרת, אשר רגישים במיוחד את ההשפעות של סוכר. עם זאת, לאכול stevia במתינות כי יש סיכוי כי זה עלול להשפיע על רמת הסוכר בדם, על פי Mayo Clinic.

Truvia הוא ממתיק טבעי, ואת מזון ותרופות מינהל מסווג stevia כמו GRAS, או מוכר בדרך כלל בטוח, כלומר מוצרי מזון יכול להכיל את זה בלי לשאת תוויות אזהרה. עם זאת, אכילת יותר מדי טרוביה עלולה להוביל לתופעות לוואי, כגון בחילה או תחושה מלאה מדי, על פי מאיו קליניק. אלכוהולי סוכר, כגון אריתריטול בטרוביה, עלולים לגרום לשלשולים כאשר אתם אוכלים כמה גרם בבת אחת.

Truvia היא במגוון של מוצרים, כגון מים בטעם, מנטה ללא סוכר, יוגורט, תערובות אבקת משקה, קל קלוריות משקאות קלים ומשקאות ספורט. ניתן להשתמש בו במתכונים לאפייה, כגון פשטידות, עוגות, עוגיות וזנבות, כי זה יציב חום לא נהרס במהלך הבישול, בניגוד ממתיקים אחרים שאינם תזונתיים, כגון אספרטיים. Truvia הוא גם מתאים כמו ממתיק השולחן העליון, כי אתה יכול להוסיף משקאות חמים או פירות בלי להוסיף יותר קלוריות.

קלוריה נמוכה

בקרת סוכר בדם

בְּטִיחוּת

צדדיות