מה הם זמן לשחרר ויטמינים?

ויטמינים משחררים זמן – תוספי שתוכנן לאט לאט לשחרר ויטמינים על פני תקופה ארוכה של זמן – נראה להציע יתרונות בריאותיים יותר מאשר ויטמינים רגילים. עם זאת, רשויות הבריאות, כולל בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד, אומרים כי ויטמינים משחררים זמן אינם שימושיים במיוחד. במקרים מסוימים, ויטמינים משחררים זמן עשויים להיות prescribed לטפל במצב בריאותי, אבל לוקח מעל הדלפק זמן לשחרר ויטמינים יכול להיות מסוכן.

התיאוריה מאחורי זמן לשחרר ויטמינים היא שהם מספקים כמות קבועה של ויטמינים לתוך זרם הדם שלך במהלך היום. עם זאת, בניגוד לתרופות משחררות זמן, ויטמינים משחררים בזמן אינם יעילים יותר מויטמינים רגילים, והם בדרך כלל עולים יותר, על פי בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד. לדברי אוניברסיטת קולומביה שירותי בריאות, רוב האנשים לא צריכים את זרם מתמיד של ויטמינים המפורסם על ידי זמן לשחרר ויטמינים, ו-זמן לשחרר ויטמינים עשוי גם להיות מסוכן, כמו גם לא יעיל. תוספים המכילים זמן לשחרר niacin, למשל, לגרום פחות תופעות לוואי מאשר תוספי ניאצין רגיל אבל קשורות עם נזק לכבד.

אין גוף משמעותי של מחקר על זמן לשחרר ויטמינים, אך המחקר הקיים מצביע על כך זמן לשחרר ויטמינים שנמכרו כתוסף תזונתי הם אולי אפילו פחות יעיל מאשר ויטמינים רגיל עלול להיות מסוכן. על פי מכון לינוס פאולינג באוניברסיטת אורגון סטייט, מחקר אחד מצא כי ויטמין C של ויטמין C היה נמוך ב -50% פחות מאשר ניסוחים אחרים של ויטמין C, ומחקר אחר לא מצא הבדל בקליטת הגוף של ויטמין C לעומת ויטמין C סדיר לגבי שחרור הזמן של ניאצין, סקירה שפורסמה ב “חוות דעת מומחה על Pharmacotherapy” בשנת 2004 הגיעה למסקנה כי בעוד שחרור זמן niacin נמכר כתוסף תזונתי קשורה לרעילות הכבד, מרשם בלבד, שחרור זמן פורמולציה של ניאצין אינו נושא את אותו סיכון בריאותי.

על פי בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד, אנשים המעוניינים לקחת ויטמין לבריאות כללית צריכים לחפש מולטי ויטמין המספק 100 אחוז מהתייחסויות התזונתיים עבור רוב הויטמינים, תוך הימנעות משחרור מורחב וויטמינים “מגה” המספקים 200% DRI או יותר. ויטמינים במינון גבוה, כולל תכשירים רבים לשחרור בזמן, עלולים לגרום לבעיות בכבד והשפעות רעילות אחרות, במיוחד עם ויטמינים מסיסים בשומן כגון ויטמין A ו- E. היוצא מן הכלל ל- “100% DRI”, לפי HSPH, הוא ויטמין D, כמו אנשים רבים צריכים יותר DRI. אם יש לך עור כהה או חשיפה קטנה לאור שמש ישיר, יש לרופא לבדוק את מצב ויטמין D שלך.

אלא אם כן הרופא ממליץ לך לקחת ויטמינים בשל מצב רפואי או אי ספיקה תזונתיים, אתה כנראה לא צריך לקחת מולטי ויטמין. כל עוד אתה בריא בדרך כלל לאכול דיאטה מגוונת הכוללת פירות, ירקות, דגנים מלאים, קטניות, חלב דל שומן, בשר רזה ודגים, אתה כנראה מקבל את החומרים המזינים שאתה צריך מן האוכל. באופן כללי, מזונות שלמים עדיפים על ויטמינים כפי שהם מכילים גם micronutrients וסיבים. בעוד לוקח מולטי ויטמין קבוע המכיל 100 אחוז של DRI סביר בטוח עבור רוב האנשים, מינון גבוה, זמן לשחרר ויטמינים צריך לקחת רק תחת פיקוחו של רופא.

תוֹעֶלֶת

מחקר

מה לחפש ויטמין

שיקולים