מה יכול לגרום לתינוק בן תשעה חודשים להתחיל לגמגם בזמן האכלה?

ישנן סיבות רבות לתינוק בן תשעה חודשים במהלך האכלות. אכילה היא עבודה קשה עבור התינוק שלך דורש את הכישורים הדרושים כדי לבלוע, למצוץ ולנשום את הכל באותו זמן. זוהי גם משימה מעייפת מאוד. בגלל gagging בעת אכילה היא מתסכלת עבור התינוק שלך ולפעמים יש תוצאות מסוכנות, זה הכרחי להבין למה זה קורה.

יותר מדי או מעט מדי מזון

זרימת חלב מן השד או הבקבוק עשוי לצאת לאט מדי או מהר מדי, אשר לעתים קרובות מוביל gagging בעת אכילה. השפע הראשוני של חלב אם או גדול מדי של חור הפטמה לפעמים הוא מכריע עבור התינוק שלך. בנוסף, אם התינוק שלך לא עלה על הרפלקס שגורם לו לדחוף את לשונו קדימה כאשר הוא נגע בגב בגרון, הוא עלול לחסום מעת לעת כאשר הפה שלו הופך להיות מלא. לאלץ את התינוק לאכול כאשר הוא מלא או לא רוצה לאכול גם מוביל gagging.

בעיות תיאום

לתינוקות רבים יש קושי בתיאום עם נשימה ובליעה בזמן אכילה, מה שמוביל לעתים קרובות gagging. זה יכול להתרחש כאשר בן 9 חודשים שלך הופך עייף לקראת סוף האכלה שלה מאבד תיאום. כדי למנוע זאת, לתת לתינוק שלך האכלה קטנות יותר תכופים יותר, כך שהיא לא מתעייף מהר מדי. בנוסף, מטפל יכול ללמד אותך דרכים להמשיך לפתח את התיאום הדרוש כדי לבלוע ולנשום תוך כדי אכילה.

חומצה בעיות

ריפלוקס חומצה, קלקול קבה, צרבת או מחלת ריפלוקס גסטרו-וופגאגי (GERD) גם גורמת gagging במהלך האכלה של התינוק שלך. בעיות כאלו מתעוררות כאשר תוכן הבטן והחלב נסוגים לאחור עד הוושט של התינוק, וכתוצאה מכך gagging, רטוב burps, הקאות, שיעול ו fussiness. זה מתפתח כאשר שריר הסוגר הוושט לא נסגר לחלוטין או מרגיע כאשר זה לא אמור. הימנע gagging על ידי שמירה על התינוק שלך במצב אנכי בעת האכלה. אם זה לא עוזר לרופא שלך עשוי להצביע על עיבוי החלב שלו עם דגני בוקר או לרשום תרופה כדי לחסום את ייצור החומצה.

שְׁאִיפָה

שיעול, שיעול או צליל רטוב לנשימתו של תינוקך מעיד לפעמים על כך שהחלב מצא את דרכו אל דרכי הנשימה. או שהתינוק שלך שואף חלב או נוזל לגמרי לתוך דרכי הנשימה שלה או חודר אליהם ואז מגורש כשהיא משתעלת או מקשקשת. למרבה הצער, אם השאיפה נותרה ללא טיפול, זה יכול להוביל לסיבוכים חמורים כגון דלקת ריאות, bronchiectasis וכישלון לשגשג. פייס האכלה כדי לטפל בשאיפה ולספר לרופא שלך אם אתה חושד את זה הוא הגורם של gagging התינוק שלך episodes.