מה מחלות לבוא עם ויטמין ומינרלים חוסר?

ויטמינים ומינרלים הם חומרים מזינים חשובים המקדמים הבריאות הכללית, צמיחה ופיתוח. ויטמינים ומינרלים גם להבטיח כי תגובות כימיות שונות מסוגלים להתקיים בגוף. אם אתה לא צורכים מספיק של סוגים מסוימים של ויטמינים ומינרלים במשך תקופה ארוכה של זמן, אתה יכול לפתח כל אחד ממחלות שונות.

חסר ברזל anemia הוא אחד המצבים הרפואיים הנפוצים ביותר הנגרמת על ידי חוסר תזונה. חסר ברזל אנמיה מאופיין על ידי חוסר תאי דם אדומים בריאים בשל כמויות מספיקות של ברזל בגוף. אם חסרים תאי דם אדומים, הרקמות אינן מקבלות מספיק חמצן. זה יכול לגרום עייפות, קוצר נשימה וסחרחורת. חסר ברזל anemia יכול להיגרם על ידי צריכת מזון נמוכה או אובדן דם. מקרים מתונים עד בינוניים של אנמיה מחוסר ברזל ניתנים לתיקון באמצעות צריכה מוגברת של ברזל תזונתי או תוספת אוראלית. מקרים חמורים עשויים לדרוש עירויי דם. כדי למנוע אנמיה מחוסר ברזל, גברים מבוגרים צריכים לצרוך 8 מ”ג ברזל מדי יום, ונשים מבוגרות צריכות לצרוך 15 מ”ג ברזל בכל יום.

לאורך כל החיים שלך, הגוף שלך כל הזמן שוברת את העצם הישנה מחדש את העצם במקומה. המינרלים סידן וזרחן וויטמין D מסיס בשומן הם כולם חיוניים להיווצרות עצמות חזקות. סידן וזרחן לשלב טופס hydroxyapatite, המספק את המבנה ואת החוזק של העצמות והשיניים. ויטמין D מסדיר סידן וזרחן על ידי גירוי הקליטה של ​​המינרלים בדרכי העיכול ושמירה על טווח נורמלי של המינרלים בדם. אם אתה חסר בכל ויטמינים ומינרלים אלה, הגוף שלך יוכל לחדש את העצם, אבל עצם החדש שנוצר לא יהיה חזק. זה מוביל להתפתחות של אוסטאופורוזיס, מצב המאופיין בעצמות חלשות ופריכות שנוטות לשבירה.כדי למנוע התפתחות של אוסטאופורוזיס, חשוב לצרוך כמויות נאותות של ויטמין D, סידן וזרחן מדי יום. מבוגרים צריכים לצרוך 5 עד 15 מיקרוגרם של ויטמין D, 1,000-1,200 מ”ג סידן ו 700 מ”ג של זרחן מדי יום.

כמות מספקת של ויטמין B- ויטמין מסיס במים בתזונה יכולה להוביל למחלה הנקראת פלגרה, המאופיינת על ידי דלקת של העור, פריחות, אובדן זיכרון, בלבול ושלשולים. פלגרה לא מטופלת יכולה להוביל למוות. בשנות ה -20 של המאה ה -20, פלאגרה הייתה נפוצה ברחבי ארצות הברית. המבוא של גרגרים מבוצרים, שהם המקור התזונתי המשמעותי ביותר של ניאצין בתזונה, הפחית את שכיחות הפלאגרה בארצות הברית. MayoClinic.com מציין כי pagagra עדיין מתרחש בקרב אנשים עם תזונה לקויה מאוד או אלה שהתעללו באלכוהול; כדי למנוע התפתחות של פלגרה, נשים צריכות לצרוך 14 מ”ג של ניאצין, וגברים צריכים לצרוך 16 מ”ג של ניאצין בכל יום.

אנמיה מקרוציטית היא סוג אחר של אנמיה שיכולה להיגרם על ידי כמות מספקת של ויטמין B12 או חומצה פולית. שני ויטמיני B מסיסים במים אלה נחוצים לסינתזה נכונה של תאי דם אדומים. ללא כמות מספקת, הגוף יכול לייצר תאי דם אדומים, אבל הם גדולים מדי ולא מסוגלים לתפקד כראוי. כתוצאה מכך, הגוף הופך מקופח של חמצן. כדי למנוע אנמיה macrocytic, מבוגרים צריכים לצרוך 2.4 mcg של ויטמין B12 ו 400 mcg של חומצה פולית כל יום.

חסר ברזל אנמיה

אוסטאופורוזיס

פלאגרה

אנמיה מקרוציטית