סוגי חלב גבינת קוטג ‘

USDA מסווג גבינת קוטג ‘לשלושה סוגים, בהתבסס על כמות חלב חלב: גבינת קוטג’ רגיל, lowfat או מופחת שומן גבינת קוטג ‘ו nonfat או יבש גבינת קוטג’. למרות שהאוכלנים הבריאותיים ביותר מחפשים את סוגי השומן הנמוכים ביותר, אפילו גירסאות השומן הגבוה עדיין נחשבות למזון מזין. על פני ספקטרום של שומן חלב תוכן, זנים של גבינת קוטג ‘abound, כולל קטן curd, גדול curd, whipped, נתרן ללא לקטוז חינם, יחד עם שפע של טעמים, כגון אננס ו chive. זה גבינה צדדי ניתן ליהנות רגיל, עם פירות, ירקות, אגוזים או גרנולה – והוא יכול לשמש גם תחליף בריא מתכונים החל לזניה כדי מטבלים כדי enchiladas.

רגיל

תקן גבינת קוטג ‘חייב להיות מינימום של 4 אחוז שומן חלב, על פי משרד החקלאות האמריקני. רוב זנים מסחריים בשוק כיום יש כמעט בדיוק או רק מעט מעל 4 אחוז שומן חלב. בהתאם למותג, תקן 1/2 כוס המשרתים של גבינת קוטג ‘רגיל מכיל כ 100-120 קלוריות, 40 עד 50 מהם הם שומן. זה שווה ל 5 גרם, או על 8 אחוזים של הקצבה היומית המומלצת של השומן הכולל כ 3 גרם או 15 אחוזים של צריכת היומי המומלץ של שומן רווי.

שומן מופחת או שומן מופחת

ה- USDA אינו מכיל מפרט תוכן שומן קפדני עבור גבינות קוטג ‘נמוכות או מופחתות שומן, וציין רק כי גרסאות אלה יכולים להיות בכל מקום בין 0.5 ל 2 אחוז שומן חלב. מותגים רבים מציעים מוצר אחד בקצה העליון של ספקטרום זה ועוד בקצה הנמוך, עם שימושים שונים של המינוח הקשור לתוכן שומן. לפעמים המונח “שומן מופחת” משמש להתייחס גבינות קוטג ‘עם 2 אחוז שומן חלב “lowfat” להתייחס גבינות עם 1 אחוז שומן חלב. חצי כוס גבינה, גבינת קוטג ‘עם 2% שומן חלב מספקת כ -90 קלוריות, 20 מהן משומן, שווה ל -2.5 גר’ או 4% מהקצבה היומית המומלצת לשומן הכולל ו -1.5 גרם או 8% צריכת שומן רווי. סוג של 1% שומן חלב עשוי גם להכיל 90 קלוריות, אבל רק 10 הם משומן, בהיקף של 1 גרם או 2 אחוזים של צריכת השומן היומית המומלצת 0.5 גרם או 3 אחוז הקצבה היומית המומלצת עבור שומן רווי.

עוף ללא שומן או יבש

למרות USDA רשמית מתייחס סוגים של גבינת קוטג ‘עם פחות מ 0.5 אחוז שומן חלב כמו “יבש curd” רוב החברות בשוק אלה מוצרים כמו nonfat, שכן תווית זה עשוי להישמע יותר appealing לצרכנים. שלא כמו חלב ללא שומן, גבינת קוטג ‘nonfat לא מחזיקים עקביות דקים יותר עמיתיהם שומן גבוה יותר. סוגים אלה מכילים בדרך כלל 80-100 קלוריות, מתוכם 0 עד 5 משומן, המהווים כמות זניחה של הקצבה היומית המומלצת לשומן כולל ושומן רווי.

דמיון והבדלים

כל זנים של גבינת קוטג ‘מציעים מנה נדיבה של חלבון – בדרך כלל בין 1/4 ו 1/3 של הערך היומי המומלץ עבור רוב האנשים. הם גם מספקים כ -10 אחוזים מהצריכה היומית המומלצת של סידן. למעט גירסאות נתרן מופחת מיוחד, רוב המותגים של גבינת קוטג ‘הם ארוזים נתרן ללא קשר לתכולת השומן, המכיל 15 עד 20 אחוזים של הקצבה היומית המומלצת עבור נתרן. חלבון ושומן יכולים גם לתרום לתחושות של מלאות ורווייה. מאז כל סוגי גבינת קוטג ‘הם ארוז חלבון, הם ממלאים מזונות, אבל אלה עם תוכן שומן גבוה חלב עשוי לספק עוד יותר. עם זאת, ככל אחוז השומן בחלב, כך גדל מספר הקלוריות הכולל וגם כולסטרול.