פעילויות טיפוליות לחולים גריאטריים

פעילויות טיפוליות חיוניות עבור חולים גריאטריים בבתי חולים, בתי אבות ומוסדות דיור בסיוע כדי לעזור לאותם אנשים לשמור על תחושה של ערך עצמי וכבוד. מטפלים הפנאי עובדים לעיתים קרובות עם מטפלים פיזיים ועיסוקים כדי לפתח תוכנית מקיפה שמתאימה לצרכים של כל אדם בטיפול שלהם. על פי המהדורה 2010-11 של הלשכה לסטטיסטיקה העבודה “תעסוקתי Outlook מדריך”, פעילויות יכול לעזור לשחזר מיומנויות מוטוריות בסיסיות, יכולות קוגניטיביות ביטחון וכן להפחית חרדה ודיכאון. אחת המטרות של המטפל הפנאי או מנהל פעילויות במתקן גריאטרי היא לסייע למטופלים להיות עצמאיים בעלי חיים באיכות הגבוהה ביותר האפשרית. זה עשוי לדרוש ניסוי וטעייה המניעים את המטופל להשתתף.

חיי היומיום

עבור חולים גריאטריים לשמור על כבוד וביטחון, הם צריכים להמשיך או מחדש כמו רבים של פעילויות היומיום שלהם ככל האפשר. זה כולל רחצה, צחצוח השיניים, הטיפוח, הבישול וכל מה שהם עשו בשנים הצעירות שלהם. גם אם החולה לא יחזור לעצמאות של מאה אחוז, היכולת לעשות משהו לעצמו תוסיף לאיכות חייו.

אוריינטציה של המציאות

חולים במוסדות לעיתים קרובות מאבדים קשר עם המציאות והעולם הסובב אותם. המטפלים ובני המשפחה צריכים לכלול פעילויות שנועדו להזכיר למטופל את העונה, את היום בשבוע ואת השעה ביום. השיטות יכולות לכלול לוחות שנה המוצבים באזורים שביקרו בהם לעתים קרובות, שעונים שקשורים לקריאה, לקישוטים עונתיים ולחופשות, והזדמנויות להתעדכן באירועים עכשוויים. הכרזות סדירות על מערכת כתובת ציבורית יכול לשלב רבים של תזכורות אלה. במידת האפשר, לערב את המטופלים בתכנון וביצוע של פעילויות כדי לחזק את ההכרה שלהם זמן ומקום.

תרגיל

תוכנית מעוגלת היטב לחולים גריאטריים כוללת תוכנית גופנית קבועה. לדברי HelpGuide.org, פעילות גופנית טובה להישאר חזק ולנהל רבים של הסימפטומים של ההזדקנות. בחרו בשגרה שלוקחת בחשבון את מצבו הגופני של המטופל. חולים אמבולטוריים יכולים ללכת, לרקוד ולעשות התעמלות קלה. חולים בכיסאות גלגלים יכולים להתאמן על ידי הטלת כדורי חוף, צעיפים מנופפים ועושים תרגילי זרוע.

פעילויות תרבותיות

פעילות תרבותית משפרת את חיי היומיום של מטופלים בגריאטריה על ידי החזרת חלק ממה שהם היו מעוניינים בהם כאנשים צעירים. טיפול במוסיקה הוכח כדי להרגיע חולים נרגשים. כלול הזדמנויות לנגן, לשיר ולהקשיב לשירים האהובים על התוצאות הטובות ביותר. פעילויות תרבותיות אחרות עשויות לכלול אמנות, מלאכת יד, טיפול בבעלי חיים ותצוגות מגוונות. הוסף פעילויות עונתיות כגון נפילה קרנבלים, פסטיבלי אביב ופיקניקים בקיץ. שירותים דתיים וחגיגות סביב תוכנית הגריאטריה.