תפוזים ו תפוזים

וורפרין היא תרופה חשובה מאוד ויעילה המשמשת להקטנת נטיית הדם ליצירת קרישי דם. פונקציות Warfarin על ידי אינטראקציה עם ויטמין K בגוף, צריכת ויטמין K ולכן צריך להיות עקבי על מנת התרופה לעבוד בצורה אופטימלית. חשוב להיות מודעים מזונות כי הם גבוהים מאוד ויטמין K, עם זאת, תפוזים נמוכים בויטמין K לא צריך להיחשב בעת שימוש warfarin.

Warfarin

וורפרין הוא נוגד קרישה, תרופה הידועה גם בשם “מדלל דם”, שנקבע לאנשים הנמצאים בסיכון גבוה יותר להיווצרות קרישי דם. וורפרין יכול למנוע קריש שעלולה להיות מזיקה מפני יצירת וחסימת זרימת הדם בגוף. התרופה היא אנטגוניסטית של ויטמין K והיא מונעת ממנה לסנתז גורמים קרישה, ובכך ליצור אפקט antoagagulation. בדיקות דם סדירות יוזמנו על ידי הרופא המרשם על מנת לוודא שהתרופה פועלת כראוי. מציאת המינון הטיפולי הנמוך ביותר תעזור למנוע דימום, שהוא תופעת לוואי של קומדין.

ויטמין K

ויטמין K הוא ויטמין מסיס בשומן, אשר על פי מכון המחקר של Micronutrient של מכון לינוס פאולינג לבריאות אופטימלית, הפונקציה הביולוגית הידועה היחידה היא כגורם cofactor לאנזים היוזם מפל של תגובות המפעילות גורמי קרישה. דימום הוא עצר על ידי יצירת קרישי דם, ולכן ויטמין K חיוני בתפקוד הגוף הרגיל הזה. עם זאת, כאשר warfarin הוא prescribed, חסר תפקודי ויטמין K נוצר ואת השימוש של הגוף של ויטמין חסום.

דיאט וורפרין

Phylloquinone, או ויטמין K1, הוא הצורה העיקרית של ויטמין K בתזונה. לדברי קליבלנד קליניק, מזונות עשירים מאוד בויטמין K כוללים ברוקולי, כרובית, כרוב, שמן סויה, תה ירוק, טופו, תרד ועוד עלים ירוקים כהים. למי לקחת וורפרין, מומלץ להימנע מתנודות גדולות צריכת ויטמין K. כמויות גדולות של ויטמין K יכול לגרום לתרופה להיות פחות יעיל, ויטמין K לצרוך בכמויות קטנות יותר מקובל עבור אדם מסוים עשוי להגביר את האפקטיביות של התרופה ולגרום לדימום. שמירה על צריכת עקבית של ויטמין K בתזונה תאפשר לרופא לבצע את השינויים הטיפוליים ביותר במינון warfarin.

תפוזים

על פי מועצת המזון והתזונה של המכון לרפואה, גברים בוגרים דורשים 120 מיקרוגרם ליום של ויטמין K ונקבות בוגרים דורשים 90 מיקרוגרם ליום. עבור אדם באמצעות warfarin, מומלץ בדרך כלל לצרוך סכומים אלה הוקמה. בסיס הנתונים התזונתיים של משרד החקלאות האמריקאי מציין כי כתום טרי, טרי מכיל כמעט שום ויטמין K רוב הזנים של מיץ תפוזים מכילים על 0.2 mcg של ויטמין K. כמות ויטמין K בתפוזים כתום מוצרים זניח צריך לא ייחשבו כאשר לוקחים warfarin.